İstanbul'da dev 'ağabey' operasyonu
İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstanbul'da bu sabah düğmeye bastı. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri eş zamanlı FETÖ/PDY operasyonu düzenledi.
GÜNDEM , 06 Ocak 2017 Cuma, 09:28
İstanbul'da dev 'ağabey' operasyonu

Örgütün İstanbul'daki polis okulları yapılanmasında "ağabeylik" yaptıkları belirlenen  43'ü sivil 70 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden konvoy halinde araçlarla çıkan polis ekipleri, sabah saatlerinde operasyon yapılacak adreslere doğru yola çıktı. Operasyona çok sayıda şube de destek verdi.

Operasyon kapsamında bir grup polis, Bahçelievler Zafer Mahallesi Dereboyu 2 sokakta bulunan bir adrese operasyon düzenledi

POLİS ARAMA YAPTI

Operasyon yapılan dairede kimsenin olmmaması üzerine polis aramanın ardından adresten ayrıldı. Polis ekiplerinin operasyon düzenlediği ikinci adresi ise Üsküdar'da idi. Salacak Mahallesi, Şerifbey Çeşmesi Sokak No:18'deki daireye giren polis ekipleri dairede arama yaptı.

70 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) emniyet ayağına yönelik soruşturma kapsamında, İstanbul'daki polis okullarında "ağabeylik" yaptıkları tespit edilen ve aralarında 27 emniyet personelinin de bulunduğu 70 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma çerçevesinde, örgütün emniyet yapılanması içerisinde "ağabeylik" yapan 43 sivil ve 27 emniyet personeline yönelik gözaltı kararı verildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR