İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu Bursa'daki yatırımları inceledi
İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, kentteki sağlık hizmeti çalışmaları hakkında bilgi almak amacıyla Bursa'ya geldi. Prof. Dr. Memişoğlu, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan'dan il genelinde yürütülen çalışmalar ve yatırımlar hakkında bilgiler alırken, ayrıca Bursa Şehir Hastanesi, Yıldırım Sağlıklı Hayat Merkezi ile Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı GETAT Merkezi'ni gezerek, incelemelerde bulundu.
BURSA , 03 Mayıs 2019 Cuma, 11:32
İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu Bursa'daki yatırımları inceledi

Ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Bursa'da yalnızca Bursalılara değil Balıkesir, Çanakkale, Kütahya, Yalova ve Bilecik'den gelen hastalara da hizmet verildiğinin altını çizdi. Bu sebeple sağlık yatırımlarını planlarken yalnızca Bursa'yı değil, bölgeyi düşündüklerine dikkat çeken Dr. Akan, "İlçelerdeki hastane yatırımlarımızı tamamladık. Kısa süre içerisinde hizmete girecek olan Şehir hastanemiz, kentin batısındaki nitelikli sağlık hizmetleri sunumunun üssü olacak. Doğu bölgesinde ise Yüksek İhtisas Hastanemiz nitelikli sağlık hizmetlerinin yükünü alacak. Böylelikle 5,5 milyonluk hinterlanda klinik kaliteye dayalı uluslararası seviyede sağlık hizmeti sunmuş olacağız" dedi.

DR. AKAN: "SAĞLIK HİZMETLERİNİ BÜTÜNLEŞİK OLARAK ELE ALIYORUZ"

Birinci basamak sağlık hizmetleri sunumunda Sağlıklı Hayat Merkezlerinin önemini vurgulayan Dr. Akan, "Sağlıklı Hayat Merkezlerimizde çağımızın önemli sorunları olan obezite, diyabet gibi kronik hastalıkların takibini yapıyoruz. Örneğin kalp ve damar hastalıklarının takibini Sağlıklı Hayat Merkezlerinde, tedavisini ise hastanelerde gerçekleştiriyoruz. Yani hem birinci basamak, hem ikinci basamak ve hem de üçüncü basamakta verilen sağlık hizmetlerini bütünleşik olarak ele alıyoruz. Kronik hastalıklarının takibini sağlıklı hayat merkezlerinde yaptığımız için böylece hastanelerimizin yükünü de azaltmış olacağız. Bu nedenle sağlıklı hayat merkezlerimizi çok önemsiyoruz. İlimizde hali hazırda 8 sağlıklı hayat merkezi var. Çok yakında Sağlıklı Hayat Merkezi sayısını 14'e yükselteceğiz." şeklinde konuştu.

PROF. DR. MEMİŞOĞLU: "SAĞLIKLI HAYAT MERKEZLERİ'NDE BAŞARILI ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLÜYOR"

Bursa'nın sağlık alanında çok iyi bir konumda olduğunu belirten İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu ise, özellikle koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında sağlıklı hayat merkezlerinde başarılı çalışmalar yürütüldüğünü belirtti. Prof. Dr. Memişoğlu ayrıca Bursa'da Sağlıklı Hayat Merkezleri'nin, Aile hekimliği ve hastanelerle olan entegrasyonun önemli olduğunu ifade ederek İstanbul'da da yapılan çalışmaları örnek alacaklarını dile getirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR