İşte Barcelona'yı kana bulayan saldırgan!
Barcelona'da bir minibüsün kalabalığın arasına dalmasından sonra iki silahlı kişinin bir restorana girdiği, restoranın ise bir Türk restoranı olduğu iddia edilmişti. İspanyol polisi ise yaptığı açıklamada, İspanyol basınında yer alan iddiaların aksine bölgede herhangi bir rehine durumunun söz konusu olmadığını söyledi. Saldırının ardından bir kişinin gözaltına alındığı, bir kişinin ise polisle girdiği silahlı çatışmanın ardından öldüğü belirtildi.
DÜNYA , 17 Ağustos 2017 Perşembe, 19:16
İşte Barcelona'yı kana bulayan saldırgan!

El Pais'e konuşan güvenlik kaynakları, kentin en ünlü alışveriş caddelerinden La Rambla'da yayalara yönelik terör saldırısını gerçekleştiren kişilerin, daha sonra yakınlardaki El Raval semtinde bir bar-restorana daldıklarını iddia etti.

(Minibüslü saldırgana ait olduğu iddia edilen fotoğraf)

AA'nın haberine göre ise Resmi Katalan televizyonu silahlı birkaç kişi Las Ramblas'taki Luna de Estambul isimli bir Türk restoranına girdiğini ve kendilerini içeriye kapattıkları iddia edildi.

İspanyol polisi ise İspanyol basınında yer alan iddiaları yalanlayarak herhangi bir rehin alma durumu olmadığını açıkladı.

İspanyol gazeteci Felix Flores ise NTV kanalına bağlanarak verdiği bilgilerde ilk saldırının beyaz bir minibüsle gerçekleştiğini ve sürücünün minibüsü kalabalığın üzerine sürdüğünü söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR