İşte yeni Macbook Pro'nun özellikleri ve fiyatı
Apple 11 inç'lik Macbook Air modellerini rafa kaldırıyor; yerini aynı ekran büyüklüğünde Macbook Pro'lar alıyor...
TEKNOLOJİ , 28 Ekim 2016 Cuma, 12:52
İşte yeni Macbook Pro'nun özellikleri ve fiyatı
Apple bir süredir beklenen yeni bilgisayarları Macbook Pro'larını dün akşam San Francisco'da gerçekleştirilen Hello Again etkinliğinde tanıttı. Yenilenen Macbook Pro'ların en dikkat çeken özelliği 'touchbar' klavye üzerinde yer alıyor ve sık kullanılan tuşlar bu bölüme taşınabiliyor.

\\\"\\\"

İşte yeni Macbook Pro'ların tüm teknik özellikleri ve fiyatları...

Apple yeni nesil Macbook Pro ve Macbook Air ailesini ortaya çıkardı. 13 ve 15 inç ekran büyüklüğünde iki farklı modeli bulunan Macbook Pro, ince ve hafif tasarımıyla öne çıkarken, 13 inç'lik Macbook Pro modelinde kalınlığı bir önceki Macbook Pro modeline göre yüzde 17 oranında daha ince ve yüzde 23 oranında da daha küçük. 15 inç'lik Macbook Pro'nun 15.5 mm kalınlığı da yine bir önceki modele göre yüzde 14 daha ince ve yüzde 20 oranında daha küçük.

Apple, yeni Macbook Pro'da klavyenin üst kısmına yerleştirdiği dokunmatik bar ile kullanıcı deneyimini en üst seviyeye taşıyor. Bu dokunmatik bar üzerinde ses kontrolünden emojileri görüntülemeye kadar birçok işlemi kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

\\\"\\\"

Dokunmatik bar sayesinde Touch ID Teknolojisine sahip olan yeni Macbook Pro ile, Apple Pay'i kullanarak ödeme yapabiliyor veya parmak izinizi okutarak oturum açabiliyorsunuz.

15 inçlik yeni Macbook Pro'nun ekranı bir önceki modele göre, yüzde 67 daha fazla parlaklık ve kontrast sunarken, yüzde 25 daha fazla renk sunabilmesi ile ekranda yer alan içeriklerin en doğal haliyle görüntülenmesini sağlıyor.

\\\"\\\"

Intel'in 6. nesil Core i7 işlemci ailesinden güç alan 15 inçlik yeni Macbook Pro, grafik tarafında gerekli olan gücü Polaris mimarisine sahip olan Radeon Pro 450 grafik biriminden alıyor. 2.3 kat daha hızlı olan ve 14 nm GPU'ya sahip olan Radeon Pro 450, 2 ve 4 GB bellek seçenekleri ile birlikte geliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR