İşte 'Yerli Whatsapp' PTT Messenger hakkında bilinmeyenler...
'Yerli WhatsApp' olarak da anılan PTT Messenger'ın özellikleri neler? İşte PTT Messenger uygulaması ile ilgili merak edilen soruların yanıtı...
TEKNOLOJİ , 06 Şubat 2018 Salı, 10:51
İşte 'Yerli Whatsapp' PTT Messenger hakkında bilinmeyenler...

Başbakan Binali Yıldırım'ın PTT Messenger'la Hatay'daki Zeytin Dalı Harekat Merkezi'ne canlı bağlantı yapması sonrası tanıtılan uygulama 'Yerli Whatsapp' olarak anılıyor.

Tanıtımının ardından kullanıcılar tarafından merak edilen PTT Messenger uygulaması IOS ve Android işletim sistemlerinin yanı sıra masaüstü sürümleriyle de kullanılabilecek.

PTT'nin internet sitesi üzerinden PTT Messenger ile ilgili yapılan tanıtıma göre PTT Messenger, güvenliği dünyaca ispatlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirildi.

Farklı fonksiyonlar için farklı uygulamalar kullanmak yerine PTT Messenger, kaynak kullanımı optimize edilmiş şekilde çok fonksiyonlu kullanım kolaylığı sağlıyor.

PTT Messenger, platform bağımsız çalışabilir yapısı ile etkin bir erişilebilirlik imkanı da sunuyor. PTT Messenger, tamamen millî mühendislik kabiliyetleriyle geliştirilmesi nedeni ile, güncellenmeye elverişli bir tasarıma sahip.

PTT Messenger ne zaman kullanılacak?

Her ne kadar mobil platformlar ve masaüstünde kullanılabilecek olsa da uygulama, şu an için yalnızca Android'de APK olarak kullanılabilir durumda.

PTT Messenger'ın yakın zamanda tüm platformlarda aktif hale gelmesi bekleniyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR