İzmir'de kumar operasyonu
İzmir'de, kumar oynatılan 4 adrese düzenlenen operasyonda 29 kişi gözaltına alındı.
BURSA , 13 Nisan 2013 Cumartesi, 12:00
İzmir'de kumar operasyonu

İzmir’in Konak ve Karşıyaka ilçelerinde 4 ayrı evde kumar oynatıldığını tespit eden İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, 4 ay süren bir takip çalışması başlattı. Takibin ardından dün gece harekete geçen polis, Konak ilçesi Talatpaşa semtinde 2, Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde 1 ve Karşıyaka 1723. Sokak'ta 1 eve operasyon düzenledi. Kumarhaneye dönüştürülmüş evlere yapılan baskın sonucunda kumar oynadığı tespit edilen 25 kişi ve kumarhane işleten 4 kişi gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramalar sonucunda 48 adet hard disk, 1 adet laptop, 1 adet hafıza kartı ve 1 adet pos cihazı ele geçirildi.
Kumarhaneye gelen kişilerin, ister nakit ister kredi kartıyla ödeme yapabildiği ve satın aldığı miktarın oturduğu bilgisayara yüklenmesinin ardından, bu bilgisayar vasıtasıyla kumar oynamaya başladığı belirlendi.
Kumar oynadıkları belirlenen 25 kişiye Kabahatler Kanunu kapsamında 180 lira para cezası kesilirken, kumarhane işletilen evlerin sahipleri S.B. (30), B.B. (45), B.K. (31) ve S.E. (34) hakkında ise, ‘kumar oynamak için yer temin etmek’ suçundan adli işlem yapıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR