Jet Fadıl'dan şimdi de Soma bombası
Jet-Pa Holding’in sahibi Fadıl Akgündüz’ün başı yine mudilerle belada. Akgündüz, İstanbul Bayrampaşa’daki devremülk projesi Caprice Gold’dan daire alanlara yine ödeme yapmadı
GÜNDEM , 04 Haziran 2014 Çarşamba, 17:09
Jet Fadıl'dan şimdi de Soma bombası

Jet-Pa Holding’in sahibi Fadıl Akgündüz’ün başı yine mudilerle belada. Akgündüz, İstanbul Bayrampaşa’daki devremülk projesi Caprice Gold’dan daire alanlara yine ödeme yapmadı. Akgündüz, ayaklanan ev sahiplerine mektup gönderdi. Ödeme yapmamasına gerekçe olarak 17 ve 25 Aralık yolsuzluk operasyonlarını, Anayasa Mahkemesi Başkanı ile Barolar Birliği Başkanı’nın konuşması ve Başbakan Erdoğan’a yönelik Soma’da gerçekleştirilen protestoları gösterdi.

Ödemelerde yaşanan sıkıntılar üzerine Fadıl Akgündüz, 22 Nisan 2014’te yatırımcılara bir mektup gönderdi. Jet Fadıl yatırımcılarına ödemelerin gecikmesini nasıl açıkladı:

“Hepinizin bildiği üzere ‘Gezi olayları’ ve ’17 Aralık operasyonu’ piyasayı ve özellikle mülk satışlarını son on aydır çok etkiledi. ..

Özellikle 17 Aralık operasyonundan 30 Mart seçimlerine kadar “Vergi Barışı” taksitlerinin son ödemesinin de 30 Nisan’da yapılacak olması eklenince, piyasadaki nakit ihtiyacı daha da artmıştır…

Bu önemli dönemeci geçerken sizlerin aylık gelirlerinizi birkaç haftadır geç yatırdığımız için sizlerden özür diliyoruz. İnşallah Mayıs ayından itibaren bu ödemeleri tekrar günlük hale getirecek ve hatta eskiden olduğu gibi hesaplarınıza erken yatıracağız. Liderlerimizin deyimiyle 30 Mart’ta bir istiklal mücadelesini başarıyla geçen ülkemizin önünde çok güzel bir gelecek bizleri bekliyor.”

İstiklal mücadelesinin başladığı 30 Mart’ın üzerinden 45 gün geçmesine karşın Akgündüz yine ödeme yapmaz. Ancak yatırımcılara bu sefer çok daha duygusal bir mektup gönderir. 16 Mayıs 2014 tarihli mektupta bu sefer Kuran-ı Kerim’den alıntılara yer verilir.

Ayetlerle ödeme açıklaması

İşte Jet Fadıl’ın ikinci mektubundan çarpıcı cümleler:

“30 Mart seçimlerinden sonra piyasalara bir hareket gelmesi bizi oldukça sevindirmiş ve satışların eski yüksek seviyelerine geleceği yönünde bizi ümitlendirmişti. Bundan dolayı size gönderdiğim yazıda Mayıs ayında aylık ödemelerinizi günlük düzeye çekebileceğimizi bildirmiştim.

Ancak Nisan ayının son haftasından beri piyasayı tedirgin eden bazı gelişmelerin olması ne yazık ki vatandaşın tekrar bir bekleme sürecine girmesine neden olmuştur. Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın ve Barolar Birliği Başkanı’nın konuşmaları ve Soma’daki son elim kazanın belli mihraklar tarafından hükümet aleyhtarı provakatif eylemlere dönüştürülmesinin üzerine Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ile ilgili belirsizlik de eklenince, gayrimenkul satışları başta olmak üzere piyasalardaki satış hareketleri tekrar bir durgunluğa girmiştir…

Şirketimize telefon ederek her gün aynı soruları sormanız, telefonun diğer ucunda bulunan personelimizin size yeni bir cevap vermesini sağlamayacaktır. Çünkü personelimiz de size belli aralıklarla gönderdiğim bu bilgiler dışında başka bir bilgiye sahip değildir…

Yüce Allah’ın Kuran’ı Keriminde buyurduğu gibi “Her zorluğun arkasında bir ferahlık vardır.” ayeti kerimesindeki hikmetin en kısa zamanda tecelli edeceğine olan inancımızı zikrederek sizleri Allah’a emanet ediyorum.”

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR