Kaçarken attığı kar maskesi kundakçıyı ele verdi
İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, 8 Ekim'deki Kobani protestoları sırasında Esenler'de bir iş yerinin kundaklanmasıyla ilgili bir kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Daha önce çeşitli suçlardan emniyete geliş kaydı bulunan şüphelinin kaçarken yol kenarına attığı kar maskesindeki "kıl" örneklerinin karşılaştırılması sonucu yakalandığı öğrenildi.
GÜNDEM , 11 Kasım 2014 Salı, 17:51
Kaçarken attığı kar maskesi kundakçıyı ele verdi
İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: "08.10.2014 tarihinde meydana gelen Kobani protestoları sırasında İlimiz Esenler İlçesine bağlı Nene Hatun Mahallesinde bir iş yerinin ateşe vererek kundaklanması olayı ile ilgili olarak olay yerinde ele geçirilen kar maskesi üzerinde bulunan örnekler üzerinde yapılan tetkikler sonucu olayı gerçekleştirdiği tespit edilen M.G. (24) isimli erkek şahıs Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince 09.11.2014 tarihinde yakalanmıştır. Bahse konu olay ile ilgili olarak yakalanan M.G. isimli şahıs 10.11.2014 tarihinde sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak ceza evine teslim edilmiştir."

KAÇIŞ ANI KAMERADA

Tutuklanan M.G'nin kaçış anı bir iş yerinin kamerası tarafından da görüntülendi. Görüntülerde sokağın sonunda ateşe verilen iş yerinden çıkan alevler etrafı aydınlatıyor. Daha sonra M.G'nin kaçarak uzaklaşması kameraya yansıyor. Kar maskesiyle bir süre koşan M.G. kameranın önüne geldiği sırada maskeyi çıkarıyor. M.G'nin kameranın açısından çıktıktan sonra elindeki kar maskesine yol kenarına attığı, daha sonra bulunan bu maskede inceleme yapıldığı öğrenildi. Maskede bulunan saç kılı örnekleri emniyet kriminal laboratuvarında incelemeye alındı. Çıkan sonuçlar, çeşitli suçlardan emniyete geliş kaydı bulunduğu M.G'ye ait kayıtlarla eşleşti. Sorguya alınan M.G'nin suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR