Kahveyi tarayıp 2 kişiyi öldürdü, "hatırlamıyorum" dedi
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde arazi anlaşmazlığı yüzünden köy kahvehanesini tarayarak 2 kişinin ölümüne, 5 kişinin de yaralanmasına sebep olduğu iddia edilen sanık, ilk kez konuştu.
BURSA , 04 Ağustos 2012 Cumartesi, 14:30
Kahveyi tarayıp 2 kişiyi öldürdü, "hatırlamıyorum" dedi

Dehşet günü öncesini anlatan sanık, olay günüyle alakalı ise hiçbir şey hatırlamadığını söyledi.
5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde "2 kişiyi öldürmek, 5 kişiyi yaralamak, 2 kişiyi de öldürmeye teşebbüs ve mala zarar vermek" suçlarından çifte müebbet ve toplam 108 yıla kadar hapsi istenen M.S.'nin (64) yargılanmasına başlandı. 18 Mart'ta Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Söğütalan köyünde meydana gelen olayda köy kahvesini pompalı tüfekle tarayarak eski azalardan Kadir Yılmaz (63) ve kardeşi Hasan Yılmaz'ın (53) ölümüne, muhtar Sedat Aytekin (42), babası Mehmet Aytekin (72), eski muhtarın kardeşi Üzeyir Koz (59), Mehmet Ayas (67) ve Nurettin Tuna'ın da (61) yaralanmasından sorumlu tutulan sanık M.S. ilk kez konuştu. Dedesinden miras olarak kalan arazinin piknik alanı yapılarak, üzerindeki kavak ağaçlarının kesildiğini ileri süren M.S., "Hakkımı aramak için yaptığım müracaatlarımdan hiçbir şey çıkmadı. Kaymakamlık, tüm itirazlarıma rağmen benim tarlamdaki kavak ağaçlarını keserek orayı piknik alanı haline getirmeye başladı. Ben de mahkemeye müracaat ederek kesilen kavak sayısı ve yaşları hakkında tespit yaptırdım. Ve kaymakamlığın piknik alanını açmasının ardından bir daha oraya gitmedim. Fakat bir gün jandarma ekipleri tarlamdaki su kaynağı ile alakalı beni yanlarına aldı. Tarlaya gittiğimde kavak ağaçlarının kesilmiş, tarım aletlerinin yerinde olmadığını ve samanları koyduğumuz binanın yıkıldığını gördüm. Bu beni çok üzdü" dedi.
Bir süre sonra jandarma komutanının kayıp olan tarım aletlerinin sağlık ocağının bahçesinde bulunduğunu haber verdiğini ifade eden M.S., "Bir yıldır tarım aletlerimin yerini söylemedikleri için kaymakam ve muhtara sinirlendim. Çünkü onlar olmadığı için tarlalarımın bakımını güçlükle yapabilmiştim. Daha sonra muhtarın bulunduğu kahveye gittim. Kahvede bulunan bir kişi bana gülünce ben de evime gittim. Ancak sonrasını hatırlamıyorum. Sadece evdeyken jandarmanın seslendiğini duydum. Dışarı çıktığımda ekipler bana silah doğrultmuştu. Ne olduğunu sordum. Kahvehaneye ateş edip insanları yaraladığımı söylediler. Ancak ben bunların hiçbirini hatırlamıyorum" diye konuştu.
Duruşmaya müşteki olarak katılan maktullerin yakınları ile mağdurlar ise, sanıktan şikayetçi olduklarını belirterek, M.S.'nin olay öncesinde de tarlasından geçen herkesi tehdit ettiğini ileri sürdü.
Dava, eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR