Katil 'kiralık' olduğunu itiraf etti! Polis arayıp 'Çirkin'i sordu
Antalya Finike'de yaşadıkları dağ evinde öldürülen çevreci Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı Ali Yumaç, savcılık ve mahkeme ifadelerinde, kapatılan mermer ocağında çalışan 'Çirkin' lakaplı kişinin cinayetler için 50 bin TL teklif ettiğini, 3 bin TL'sini ödediğini söylemişti. Cinayetlerin azmettiricisi olduğu iddia edilen mermer ocağının yetkilileri ilk kez konuştu. Büyüknohutçu çiftinin açtığı davalar sonucu bölgedeki faaliyetine son verilen ocağın İşletme Müdürü Mustafa Karşıkale, "Polis bizi arayıp Çirkin lakaplı birisi bünyenizde var mı diye sordu, araç dökümlerimizi istedi. Hepsini teslim ettik" dedi.
GÜNDEM , 19 Mayıs 2017 Cuma, 10:47
Katil 'kiralık' olduğunu itiraf etti! Polis arayıp 'Çirkin'i sordu

Antalya'nın Finike İlçesi'nde yaşayan çevreci Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu çiftinin katil zanlısı A.Y.'nin azmettirici olarak suçladığı mermer firmasının yetkilileri ilk kez konuştu. Büyüknohutçu çiftinin açtığı davalar sonucu bölgedeki faaliyetine son verilen ocağın İşletme Müdürü Mustafa Karşıkale, şunları söyledi:

'SUÇLAMALAR ASILSIZ'

"Biz kanunlar çerçevesinde faaliyet gösteriyoruz. Finike'de de böyle faaliyet gösteriyorduk. O dönemde merhum şahıs dava açtı ve dava sonucunda da mahkeme faaliyetlerimizi durdurdu. Bizim kanunsuz hiçbir işimiz yok. Biz merdiven altı bir şirket değiliz. Suçlamalar tamamen asılsız. Eğer bu katliamda azmettiren varsa bulunsun ve kanun önüne çıkarılsın."

'YARGIYA GİDECEĞİZ'

"Biz de bu olayın aydınlatılmasını istiyoruz. Çünkü günlerdir sosyal medyada linç ediliyoruz. Biz bu suçlamaları hak edecek hiçbir şey yapmadık. Kanun bize ocak aç dedi açtık kapat dedi kapattık. Asılsız ithamlarla ilgili de gerekli mercilere başvurularımızı yapacağız. Biz adalete yardımcı olmaya çalışıyoruz."

'POLİS 'ÇİRKİN'İ SORDU

"Polis bizi arayıp çirkin lakaplı birisi bünyenizde var mı diye sordu, araç dökümlerimizi istedi. Hepsini teslim ettik. Şirketimizde bu tür bir lakap taşıyan kimse olmadı. Hiçbir zaman siyah cipimiz olmadı. İthamların tamamı gerçek dışı. Devletimiz araştırsın ve katilleri varsa azmettirenleri bulsun. Bu konunun açığa kavuşması için de bizde elimizden geleni yaparız."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR