Kayıp Nehir'i artık uzman ekip arayacak
7 gün önce evinin önünde oynarken ortadan kaybolan 4 yaşındaki Nehir'den hala haber yok. Küçük Nehir'i bundan böyle Valilik tarafından oluşturulan uzman ekip farklı ve gizli yöntemler kullanarak arayacak.
GÜNDEM , 05 Kasım 2014 Çarşamba, 17:13
Kayıp Nehir'i artık uzman ekip arayacak

29 Ekim çarşamba akşamı, Van'ın Gürpınar İlçesi'ne 40 kilometre uzaklıktaki Kırkgeçit Mahallesi'nde evinin önünde oyun oynarken ortadan kaybolan 4 yaşındaki Nehir Aslan'ın izine hala rastlanmadı. 6 gündür mahalle ve çevresinde arama yapan askerler ile AFAD, UMKE ekipleri ve korucular, bugün sabahın erken saatlerinde yeniden çalışmalara başladı. İskender Dağları bölgesine giden ekipler soğuk havaya rağmen zirvelere çıkarak her kayanın altını didik didik aradı. Ancak yapılan aramalar yine sonuç vermedi. Bu arada arama çalışmalarına katılan AFAD ekibinin sorumlusu Sadi Ekin, kar yağışının izleri kaybettiğini, aramaların zor şartlarda yürütüldüğünü söyledi.

UZMAN EKİPLER ÇALIŞMALARINI GİZLİLİK İÇİNDE YÜRÜTECEK

Arama çalışmalarının 7'nci gününde de Nehir'e ait bir ipucu bulunmazken, aramaların cuma gününe kadar devam edeceği belirtildi.

Öte yandan Valilik tarafından oluşturulan uzman ekip, bugünden itibaren farklı yöntemlerle çalışma yapacak. Özellikle Nehir'in kaçırılma ihtimali üzerinde durulacağı belirtilirken, uzman ekiplerin Nehir'in izine ulaşmak için izleyeceği çalışmalar gizlilik içinde yürütülecek.

Bu arada İl Jandarma Komutanlığı Kriminal Laboratuvarı ekibi, Aslan Ailesi'ne ait evde incelemelerde bulundu. Minik Nehir'in olaydan kısa süre sonra bulunan ayakkabıları ve evdeki kıyafetlerinden örnekler alındı. Bu örnekler şu ana kadar elde edilen bulgularla karşılaştırılacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR