Kılıçdaroğlu beceriksizliğini MİT'e fatura ediyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Erzincan Merkez İlçe 5. Olağan Kongresi'nde konuştu
GÜNDEM , 23 Kasım 2014 Pazar, 11:33
Kılıçdaroğlu beceriksizliğini MİT'e fatura ediyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu Erzincan Merkez İlçe 5. Olağan Kongresi'nde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'MİT, CHP'yi dinliyor' iddialarına yanıt verdi. Başbakan Davutoğlu "Allah aşkına MİT'in başka işi gücü yok mu? Zaten siz bölünmüşsünüz. Kendi beceriksizliğinin, acemiliğinin faturasını başkalarına kesmeye çalışma" dedi.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Geçen sene mayıs ayında Türk ekonomisi zirve dönemini yaşamıştı. IMF'e borcumuzu ödemiştik. Faizler %5'e inmişti. Gezi, 17 ve 25 Aralık operasyonları ile bu durumu provoke etmeye çalıştılar. Ancak biz durumu çok iyi idare ettik. Türkiye bundan etkilenmedi. Kabine değişti ancak hiçbir arkadaşımız bundan etkilenmedi AK Parti yoluna tüm neferleriyle devam etti. CHP 10 Ağustos'ta 'Çatı Aday' darbesinden sonra çöktü. Liderlik sipariş üzere, davet üzere olmaz. Liderlik Anadolu'nun Trakya'nın bağrından çıkar. CHP olağanüstü kongreye gitti.

AK Parti'de gitti bizim kongremiz şenlik içinde geçti ancak CHP kongresinde sesler yükseldi, parçalanmalar oldu. İhtilaflar yaşandı bir kısmı ulusalcı bir kısmı yenilikçi diye bir yol tutturdu. 'Mescit açacağız' dediler parti ikiye bölündü. Mescit karşıtları ve mescit yanlıları diye. Böyle bir ayrışma olabilir mi? Kılıçdaroğlu'nun kulağına birileri bir şeyler fısıldadı 3 - 4 gündür tutturmuş, 'MİT CHP'yi bölmek için faaliyet gösteriyor'. Allah aşkına MİT'in başka işi gücü yok mu? Zaten siz bölünmüşsünüz. Kendi beceriksizliğinin, acemiliğinin faturasını başkalarına kesmeye çalışma. CHP'nin kurtuluşu için MİT'ten medet umma. Bu, 7 Şubat 2012'de MİT'e yapılmaya çalışılan komplonun devamı mahiyetindedir. Kılıçdaroğlu'nun kulağına bunu fısıldayanlar, 7 Şubat komplosunu MİT'e yapan çevrelerle aynı çevrelerdir. Devlet kurumlarının tahrip edilmesine izin vermeyiz.

Kobani eylemlerinde Devlet Bahçeli'nin davranışlarını takdir etmiştim. Ancak Dersim konusunda bu tutumunu kaybetti. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' sözü çerçevesinde; eğer bir devlet vatandaşına hukuk dışı davranmışsa bunun için özür dilemelidir. Bir baba önce beni idam edin sonra oğlumu diye yalvarıyorsa onun acısını bana göstermeyin diye yalvarıyorsa sırf ona işkence etmek için önce oğlunu asıyorsan biz buna karşıyız. Milleti devletle buluşturma yeni bir aidiyet bağı kurmaya kararlıyız. Gün barış, muhabbet, çözüm günüdür. CHP' ve MHP bu durumları takınırken HDP vandallığa zemin olacak çağrılarda bulundu. Kamu düzeni ile çözüm süreci birbirine alternatif değildir. Biz kamu düzenini korumaya bütün vatandaşlarımızın sıkıntılarını gidermeye kararlıyız.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR