Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyla ilgili Bursa'dan tepki geldi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na Çubuk'ta şehit cenazesinde yapılan saldırı Bursa'da da kınandı.
BURSA , 22 Nisan 2019 Pazartesi, 14:30
Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyla ilgili Bursa'dan tepki geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik dün Ankara'nın Çubuk ilçesindeki şehit cenazesinde yapılan saldırı Bursa'da protesto edildi. Basın açıklamasını okuyan CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, bu türden saldırıların siyasilerin nefret söylemlerinden dolayı gerçekleştiğini ifade etti.

Kent Meydanı'nda gerçekleşen basın açıklamasına teşkilat başkanları ve partililer katıldı. Açıklamayı yapan İl Başkanı Hüseyin Akkuş, saldırılardan korkmadıklarını belirterek, "Bizler bu yola çıkarken, Sayın Cumhurbaşkanının söylediği gibi 'beyaz kefeni giyerek yola çıktık'. Kimseden korkumuz yok, saldırıyı kınıyoruz" dedi.

'ŞEHİDE YAPILMIŞ SAYGISIZLIK'

Şehit cenazesinde böyle bir olayın yaşanmasının öncelikle şehide saygısızlık olduğunu belirten Akkuş, "Sayın Genel Başkanımıza yapılan bu saldırı aynı zamanda şehidimize yapılmış bir saldırıdır. Biz arkadaşlarımızla birlikte Cumhuriyet Savcılığına İçişleri Bakanı Soylu ile ilgili ilamda bulunduk. Meydanlarda Cumhuriyetin kurucusu ve Atatürk'ün mirası Cumhuriyet Halk Partisi'ne kimler ağza alınmayacak laflar söylediyse, bu saldırının altyapısını hazırlayanlar da onlardır. Topluma kin ve nefret söyleminde bulunanlar bu olayda pay sahipleridir" dedi.

Kalabalık, gerçekleşen basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR