Kılıçdaroğlu'ndan Merkel'e taziye mektubu
Kılıçdaroğlu, Sultanahmet'te 10 vatandaşını kaybeden Merkel'e taziye mektubu gönderdi: Saldırının cezasız kalmaması için elimizdeki tüm imkânları seferber edeceğiz.
GÜNDEM , 13 Ocak 2016 Çarşamba, 18:15
Kılıçdaroğlu'ndan Merkel'e taziye mektubu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel'e mektup yazdı. Kılıçdaroğlu, mektubunda "Son aylarda meydana gelen saldırılarda olduğu gibi, Türk ve Alman uluslarıyla birlikte tüm Dünya, şiddet, terör ve korku kabusuna itilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Türkiye'nin ana muhalefet lideri olarak, bu tür olayların tekrarlanmaması ve bu saldırının cezasız kalmaması için elimizdeki tüm imkanları seferber edeceğiz" dedi.

MERKEL'E MEKTUP YAZDI

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Sultanahmet Meydanı'nda yaşanan canlı bomba saldırısının ardından Almanya Başbakanı Merkel'e yazdığı mektupta taziyelerini iletti. Kılıçdaroğlu, imzasıyla Merkel'e gönderilen mektup şöyle:

"SALDIRININ CEZASIZ KALMAMASI İÇİN ELİMİZDEKİ TÜM İMKANLARI SEFERBER EDECEĞİZ"

"Sayın Şansölye, İstanbul'da çoğunluğu Almanlardan oluşan turist grubuna yapılan dünkü saldırıyı büyük bir üzüntüyle karşıladık. Son aylarda meydana gelen saldırılarda olduğu gibi, Türk ve Alman uluslarıyla birlikte tüm Dünya, şiddet, terör ve korku kabusuna itilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Türkiye'nin ana muhalefet lideri olarak, bu tür olayların tekrarlanmaması ve bu saldırının cezasız kalmaması için elimizdeki tüm imkanları seferber edeceğiz. Ancak aynı zamanda, barışsever tüm insanların bu olay karşısındaki ortak tepkisinin, birbirimizle bütünleşmek; sevgi ve saygımızın, dayanışmamızın, birlikte yaşamaktan duyduğumuz mutluluğun daha da pekişmesi yönünde olacağına eminim. Her bireyin yaşamına saygı ve hoşgörüye inanıyoruz. Güvenli ve barışçıl bir Dünyanın inşası yönündeki ortak paydamızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi adına size ve tüm Almanya'ya taziyelerimizi sunuyor, hayatını kaybedenlerin yakınlarına bu zor anda sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum"

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR