Kılıçdaroğlu: Üzülerek söylüyorum ki...
Hacı Bektaş-ı Veli'yi Anma Törenleri'nde konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Üzülerek söylüyorum ki istatistiklere göre savaş ve açlık nedeniyle acı çeken çocukların büyük bir bölümü Müslümanların çocukları. Dileriz yaşanan acılar, dökülen kanlar son bulur" dedi.
GÜNDEM , 16 Ağustos 2019 Cuma, 12:51
Kılıçdaroğlu: Üzülerek söylüyorum ki...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hacı Bektaş-ı Veli'yi Anma Törenleri'nde konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

Hacı Bektaş-ı Veli, yaşamı boyunca hep hakkı hukuku ve adaleti savunmuştur. O, barışın huzurun birlikte yaşamanın öncüsü olmuştur. Bugün Avrupa'nın pek çok ülkesinde onun düşünceleri toplumu aydınlatıyor.

Hacı Bektaş-ı Veli, yaşamı boyunca hep hakkı hukuku ve adaleti savunmuştur. O, barışın huzurun birlikte yaşamanın öncüsü olmuştur. Anadolu'ya geldiğinde 35 yaşlarında bilgin bir insandı. Selçuklu sultanı önemli kararlar aldığında onun düşüncelerine başvuruyordu.

Dergahında düşüncelerini öğrencilerine aktararak yaygınlaştırılmasını sağladı. Bugün Avrupa'nın pek çok ülkesinde onun düşünceleri toplumu aydınlatıyor. Anadolu'yu bize yurt yapan işte bu gönül erenleridir. Aslanla ceylanı hünkarın kucağında buluşturan huzurdur adalettir. Dünya hala huzuru ve adaleti arıyor.

Üzülerek söylüyorum ki istatistiklere göre savaş ve açlık nedeniyle acı çeken çocukların büyük bir bölümü Müslümanların çocukları. Dileriz yaşanan acılar, dökülen kanlar son bulur.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR