Kimseye aldırış etmedi! Görenler şaşkına döndü
Antalya'da toplu ulaşım otobüsünde şoförün direksiyon başında kontrolsüz hareketleri yolculara korku dolu dakikalar yaşattı. Seyir halindeyken televizyon izleyen ve cep telefonunu takip eden şoförün, yolcular tarafından uyarılmasına rağmen bunu sürdürmesi tepki çekti.
GÜNDEM , 05 Aralık 2017 Salı, 14:20
Kimseye aldırış etmedi! Görenler şaşkına döndü

Antalya'nın Muratpaşa ile Konyaaltı ilçeleri arasında sefer yapan toplu ulaşım otobüsü hareket halindeyken şoförün, boş yolda ani fren yapması ve bazı duraklarda durmadan geçmesi yolcuların dikkatini çekti. Bunun üzerine araçta yolcu olarak bulunan bir kişi, otobüs şoförünün seyir halindeyken cep telefonuyla ilgilendiğini ve sol cam kenarına sabitlediği mini televizyondan yayın akışını izlediğini görüntüledi.

'TEPKİLERE ALDIRIŞ ETMEDİ'

Lara-Konyaaltı güzergahını kullanan otobüs şoförünün bu hareketi yolcuların tepkisine neden oldu. Şoförün tüm uyarılara rağmen televizyon izlemeye devam etmesi üzerine bir yolcu, yaşanan anları cep telefonundan saniye saniye görüntüledi. Fotoğraf ve görüntülerde bir eli direksiyonda olan otobüs şoförünün, cep telefonunun ekranından akışı takip ettiği, kulaklıkla konuştuğu ve aynı anda mini televizyondan film izleyerek aracı kullandığı görülüyor.

'BÜYÜK TEHLİKE ATLATTIK'

Seyir halindeyken şoförün ani fren yapması nedeniyle sıklıkla aracın yavaşladığını hatta bazen gereksiz yere durduğunu belirten bir yolcu, çok sayıda tehlike attıklarını söyledi. Ulaşım araçlarında denetimlerin yetersizliğinden yakınan yolcu, "Saat 19.00 sıralarıydı. Yaklaşık 25-30 kişi araçtaydı. Duyarsız şoför hepimizin can güvenliğini tehlikeye attı" diyerek, yetkililere araç içerisinde kontrollerin artırılması konusunda çağrıda bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR