Kızlarından Erdoğan'a yanıt! "Şüphemiz yok"
POP müziğinin usta ismi Erol Büyükburç bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. İstanbul Etiler'deki evinde Perşembe günü ölü bulunan ünlü sanatçı Erol Büyükburç için Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda tören düzenleniyor.
MAGAZİN , 14 Mart 2015 Cumartesi, 08:24
Kızlarından Erdoğan'a yanıt! "Şüphemiz yok"
Büyükburç'un Türk Bayrağına sarılı tabutunun başında torunu Lale Han Kaya vardı. Lale dedesinin tabutuna dokundu, fotoğrafını okşadı.

CUMHURBAŞKANININ SÖZLERİNE YANIT

Kızları Evren Erol Büyükburç ve Özlem Kaya Büyükburç taziyeleri kabul ediyor. Büyükburç'un kızları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Programı öncesi ölümü düşündürücü" sözlerini de değerlendirdi. Hem Evren Erol  hem de Özlem Kaya Büyükburç şüphelerinin olmadığını söyleyip, babalarının kalp ve şeker hastası olduğunu hatırlattı. Evren Erol Büyükburç babasının doğal yollardan öldüğünün doktor tarafından da tespit edildiğini söyledi. Büyükburç'un cenazesi  Levent Camii'nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

MURAT EVGİN: ÇINARLAR AYAKTA ÖLÜR

Ölmeden bir gün önce Erol Büyükburç ile bir araya gelen  Murat Evgin de tören alanındaki yerini aldı.  Üzüntüsü her halinden belli olan Evgin "Bugün bu kalitede bir müzik yapabiliyorsak bunun sebebi Erol Büyükburç'tur. O sanatı ve sözleriyle sivrilen bir insandı. Yol açan bir insandı. Sadece bir şarkıcı değil, besteci, söz yazarı, kukla oynatıcısı, kostüm tasarımcısı...Son akşam 'Uzun İnce bir Yoldayım' türküsünü söyledik. Şarkının bir yerinde dilimi sürçtü yoksa bilerek mi söyledi, Allah mı söyletti bilmiyorum 'Erişmek istiyorum menzile' dedi. Mutlu bir akşam geçirdik ve sabah ölüm haberini aldık. Çınarlar ayakta ölür. Mekanı cennet olsun, Allah rahmet eylesin. O bir efsaneydi..." dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR