Kocasının balkondan attığı kadın bebeğini kaybetti
Kayseri'de şiddet gördüğü eşinin evlerinin balkondan attığı 5 haftalık hamile Ebru Ç, ağır yaralanarak, bebeğini kaybetti.
GÜNDEM , 05 Mart 2015 Perşembe, 13:27
Kocasının balkondan attığı kadın bebeğini kaybetti
 Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde 5 gün boyunca yoğun  bakımda tutulan 19 yaşındaki Ebru Ç, bebeğinin ölümünden sorumlu tuttuğu eşinin  en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyor.

Ebru Ç, yaptığı açıklamada, 3 yıl önce Ferhat Ç. ile  birbirlerini sevdiklerini ve daha 16 yaşındayken kaçarak evlendiğini söyledi.

Fakat mutlu günlerin çok sürmediğini neredeyse her gün eşinden şiddet  gördüğünü anlatan Ebru Ç, bir yaşındaki kızı için yaşadığı sıkıntılara  katlandığını anlattı.

Son dönemlerde eşinin, kayınvalidesinin etkisinde kalarak kendisine  daha çok şiddet uygulamaya başladığını öne süren Ebru Ç. yaşadıklarını şöyle  anlattı: "Sabah kahvaltı hazırlıyordum. Kayınvalidem ekmek almaya gitmişti.  Gelince 'niye yatak toplanmadı?' diye sordu. Çocuğun altını değiştirdiğimi  söyledim. Kayınvalidem bağırıp çağırdı. Bu arada eşim kalktı, beni dövmeye  başladı. Eşimle annesi bir süre konuştu. Sonra kayınvalidem banyodan soba  demirini alıp kafama vurdu. Kayınvalidem 'al eşini kaldır balkondan at' dedi. Ben  de balkona yardım istemek için çıktım. Çıkmadan önce de ailemi aradım. 'Gelin,  beni kurtarın, öldürecekler' dedim. Ailem ben arayınca karakola gitmiş. Eşim beni  kaldırdı, 2. kattaki evimizin balkonundan aşağı attı. Daha sonra beni kucağına  alıp yukarı çıkardı. Burada tekrar kucağına alıp salonda da bir kere daha yere  attı."

Eşinin "Çocuğunu da seni de öldüreceğim, ölünü de kimse bulamayacak"  dediğini anlatan Ebru Ç, komşularının ihbarı üzerine polis ve 112 Acil Servis  ekiplerinin geldiğini söyledi.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yoğun bakıma  kaldırıldığını anlatan Ebru Ç, "5 haftalık hamileydim, bebeğim de düştü. Belime 6  platin takıldı. Kolumda platin var. Kollarım, ayaklarım kırık. Eşimden de  annesinden de şikayetçiyim. Bir yaşındaki kızımın bana verilmesini istiyorum.  Karnımdaki bebeği öldürdüğü için de ayrıca şikayetçiyim" diye konuştu

Yaklaşık 5-6 metre yükseklikten aşağıya atıldığını belirten Ebru Ç.  çocuğu olduğu için yuvasının yıkılmasını istemediğini ve eşinden daha önce  şikayetçi olmadığını ancak tüm komşularının olaylardan haberdar olduğunu dile  getirdi.

Gözaltına alınan Ferhat Ç'nin Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin  ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı öğrenildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR