Kocasının başkasından çocuğu olduğunu bakın nasıl öğrendi
İstanbul'da genç kadın, eve gelen vergi tebligatıyla kocasının başka bir kadından çocuğu olduğunu öğrenince hayatının şokunu yaşadı.
YAŞAM , 03 Eylül 2017 Pazar, 12:37
Kocasının başkasından çocuğu olduğunu bakın nasıl öğrendi

İstanbul'da oturan Alev Z.'nin hayatı birkaç ay önce vergi dairesinden gelen tebligatla değişti. Eşi Bilal Z. adına gelen tebligatı alan kadın, içinde yazanları okuyunca hayatının şokunu yaşadı. Vergi dairesinden gelen kağıdı açan kadın, eşinin bir başka kadından olan çocuğunu nüfusa geç bildirdiği için ceza aldığını öğrendi.

"2015 YILINDA BİR KIZ ÇOCUĞU OLMUŞ"

Eşinin başka bir kadından çocuğu olduğunu ve bu çocuğun nüfusa geç yazıldığı için ceza kesildiğini öğrenen genç kadın soluğu mahkemede aldı. Boşanma davası açan Alev Z. dilekçesinde, "Eve gelen tebligatı açınca 'doğumun nüfusa geç bildirimi' şeklinde bir yazı gördüm. Ne olduğunu anlamak için ilgili vergi dairesi ve nüfus müdürlüğüne gittim. Kayıtlarda eşim Bilal Z.'nin 2015 yılı Şubat ayında bir kız çocuğu olduğunu öğrendim." ifadelerinde bulundu.

200 BİN LİRALIK TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Kadın ifadelerine şöyle devam etti: "Yaptığım araştırmalarda eşimin evlilik dışı ilişki yaşadığı kadının doğum öncesi hamilelik resimlerine kadar buldum. Eşim, evlilik dışı çocuk yaptığı kadının telefon numarasını kendi telefonuna kaydederken banka adını vermiş. Fakat, aynı numaraya WhatsApp'ta baktığımda eşimin beni aldattığı kadının fotoğrafı çıktı."

EŞİNDEN 2 BİN 500 TL NAFAKA TALEP ETTİ

1 çocuk annesi Alev Z. eşinden 200 bin TL tazminat ve ayda 2 bin 500 TL nafaka talebinde bulundu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR