Kocasının emekliliği o zarfın içindeydi! Hatasına böyle ağladı
Samsun'da yaşayan 57 yaşındaki Muhammet Yıldırım'ın eşi Fatma Yıldırım, kocasının, prim borcunu ödeyip emekli olmak için borç harç topladığı 27 bin 200 liranın içinde bulunduğu zarfı düşürdü.
GÜNDEM , 29 Haziran 2018 Cuma, 16:33
Kocasının emekliliği o zarfın içindeydi! Hatasına böyle ağladı

Olay, sabah saatlerinde İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi'nde meydana geldi. Nakliyat işi yapan evli ve 3 çocuk babası Muhammet Yıldırım, prim borcunu yatırıp emekli olmak için 15 bin 200 lira patronundan aldı, 12 bin lira da oğlu kredi çekti.

ZARFI KARISINA VERMİŞTİ

Yıldırım 27 bin 200 lirayı da yanına alarak bu sabah eşi Fatma Yıldırım'ı iğne için sağlık merkezine götürdü. Muhammet Yıldırım, yolda, paranın olduğu zarfı, arka koltukta oturan eşine verdi.

Eşi sağlık merkezinin önünde inerken, kucağında bulunan para dolu zarfı düşürdü ve sağlık merkezine girdi.

Polis, güvenlik kamerası görüntülerinde parayı yerden aldığı tespit edilen kişiyi (sol üstte) yakalamak için çalışma başlattı

Muhammet Yıldırım da olay yerinden otomobiliyle ayrıldı. Bir süre sonra paranın araçta olmadığını fark eden Muhammet Yıldırım, eşini aradı. Eşi Fatma ise paranın kendisinde olmadığını söyledi. Paranın düştüğünü fark eden Muhammet Yıldırım geri döndü, ancak parayı bulamadı.

'BULANIN İNSAFI VARSA GETİRSİN'

Fatma Yıldırım gözyaşı dökerken, eşi Muhammet Yıldırım ise, "Bu parayla emekli olacaktım. 15 bin 200 lira patronum verdi. 12 bin lira da oğlum kredi çekti. Sabah parayı SGK'ya yatırmaya gidiyorum. Hanım, 'Benim iğnem var, beni sağlık ocağına götür' dedi. Arabaya bindik, para arabadaydı. Eşim aldı, eteğine koydu. İnerken de unuttu, düşürdü. Ben Liman kavşağına gittim, baktım para yok. Herhalde eşim çantasında unuttum zannettim ve geri döndüm. Eşime 'Hanım bana parayı versene' dedim. 'Bende yok ki, para arabada' dedi.

27 bin 200 lira para vardı. Bulanın insafı varsa, getirsin. Yıllardır çoluk, çocuğumu okutmak için Bağ-Kur'umu ödeyemedim. Acıları onun için çekiyorum. Her şeyde Allah'ın hikmeti var. Haram param yok. Ben 24 saat direksiyon sallıyorum, bu parayı kazanıyorum" dedi.

Muhammet Yıldırım'ın başvuru üzerine polis ekipleri, parayı bulmak için çalışma başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR