Kuyumcuya gidince her şeyi öğrendiler!
Edirne'nin Meriç ilçesinde 2 kişi, ablasına 3 yıl önce emanet ettiği 130 bin TL değerindeki altının kuyumcuda sahte olduğunu öğrendi.
GÜNDEM , 29 Ağustos 2018 Çarşamba, 19:42
Kuyumcuya gidince her şeyi öğrendiler!

Edinilen bilgiye göre, Subaşı beldesinde meydana gelen olayda Y.Ç. ve Z.Y. isimli şahıslar, ablaları R.Ö.'ye biriktirmiş oldukları altınları yaklaşık 3 yıl önce evinde muhafaza etmesi için verdi. Kurban Bayramı'nda emanet verdikleri altınları geri alan Y.Ç. ve Z.Y, koluna taktığı bileziklerin bileğine küçük gelmesinden şüphelenerek kuyumcuya giderken, hepsinin gerçek altınlarla desenlerine kadar benzer olduğunu fakat sahte olduğunu öğrendi.

Olay ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcısına bilgi verilmesinin ardından başlatılan soruşturmada, sahte olduğu değerlendirilen altınlar Uzunköprü'de başka bir kuyumcuya inceletildi. Z.Y. isimli şahsa ait 4 bilezik, 3 zincir ve 19 adet reşat altınının tamamının sahte ve tahmini değerinin 60 bin TL olduğu, Y.Ç. isimli şahsa ait 5 tel bilezik, 6 adet adana 3'lü burma, 1 geniş bilezik, 1 beşi bir yerde, 10 reşat altının sahte ve tahmini değerinin 70 bin TL olduğu tespit edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR