Las Vegas katliamını DEAŞ üstlendi, FBI'dan açıklama geldi - Haberleri - Bursa Hakimiyet
Las Vegas katliamını DEAŞ üstlendi, FBI'dan açıklama geldi
Las Vegas'taki ünlü Mandalay Bay Oteli'nin hemen yanında gerçekleşen müzik festivaline otelin 32. katından otomatik silahlarla ateş açıldı. Katliamda ölü sayısı sürekli artıyor. Hastaneye kaldırılan yaralı sayısı ise 500'ü geçti. Saldırgan Stephen Paddock'un intihar ettiğini belirten polis, otel odasında en az on silah bulduğunu açıkladı. Reuters, terör örgütü DEAŞ'ın sosyal medya platformundan saldırıyı üstlendiği duyurdu. FBI ise saldırganın DEAŞ bağının olmadığını açıkladı.
DÜNYA , 02 Ekim 2017 Pazartesi, 17:33
Las Vegas katliamını DEAŞ üstlendi, FBI'dan açıklama geldi

ABD'nin Las Vegas kentindeki bir müzik festivalinde ülke tarihinin en kanlı katliamı gerçekleşti. Ünlü Mandalay Bay Casino yakınlarındaki country müzik festivaline otomatik silahla ateş açan saldırgan, en az 58 kişiyi öldürdü. Hastaneye kaldırılan 500'ün üzerinde yaralı arasındaki pek çok kişinin daha ölebileceği tahmin ediliyor.

DEAŞ ÜSTLENDİ ABD'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Las Vegas'ta saldırı dehşeti! 64 yaşındaki emekli Stephen Paddock, otel odasında bulundurduğu 10 adet uzun namlulu silahla Mandalay Bay Otel'in 32. katından konser alanındakilere kurşun yağdırdı. ABD'nin Route 91 Harvest isimli müzik festivalinde düzenlenen silahlı saldırıda ölü sayısı 58'e yükseldi. Yaralı sayısı ise 500'den fazla. Saldırganın intihar ettiği açıklandı. Reuters, terör örgütü DEAŞ'ın sosyal medya platformundan saldırıyı üstlendiğini duyurdu. FBI ise saldırganın DEAŞ bağlantısı olmadığını açıkladı.

15 AY SONRA YENİ KATLİAM

ABD'de eğlence mekanlarını hedef alan son büyük saldırı, geçen yıl Haziran ayında Florida'da gerçekleşmişti. Eşcinsellerin gittiği bir bara giren saldırgan 49 kişiyi öldürmüş, olay ABD tarihinin en kanlı silahlı saldırısı olarak kayıtlara geçmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR