Liseli genç sınıf arkadaşını öldürdü
Gaziantep'te lise öğrencisi 17 yaşındaki İ.D., kız arkadaşının fotoğrafını çektiği için tartıştığı aynı yaştaki sınıf arkadaşı Aydın Kapısız’ı 17 bıçak darbesiyle öldürdü. Kapısız'ın küçük yaşta amcasına evlatlık verildiği, ağabeyinin de geçen yıl öldürüldüğü ortaya çıktı.
GÜNDEM , 19 Mart 2015 Perşembe, 16:40
Liseli genç sınıf arkadaşını öldürdü
Olay, sabah saatlerinde 60’ıncı Yıl Mahallesi’nde meydana geldi. Ülgan Konukoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi İ.D. ile Aydın Kapısız, okula yakın bir noktada karşılaştı ve tartışmaya başladı. İddiaya göre, İ.D., bir gün önce aynı sınıfta öğrenim gördüğü kız arkadaşının fotoğrafını çektiği gerekçesiyle Aydın Kapısız ile tartışmaya başladı. Kısa sürede büyüyen tartışmada öfkelenen İ.D. yanında bulunan bıçakla sınıf arkadaşına rastgele vurmaya başladı. Aydın Kapısız aldığı bıçak darbeleriyle kanlar içerisinde yere yığılırken, İ.D. ise kaçtı.
 
PARKTA YAKALANDI, SUÇUNU İTİRAF ETTİ
 
Olayı gören öğrenci ve vatandaşların ihbarıyla gelen sağlık ekipleri tarafından Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Kapısız, doktorların çabasına karşın kurtarılamayarak öldü. Yaşamını yitiren liseli gencin cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurum morguna gönderildi. Olayın ardından kaçan şüpheli liseli ise 100’üncü Yıl Parkı içerisinde suç aleti bıçakla birlikte yakalandı. Gözaltına alınan ve sorgulamasında kız meselesi yüzünden çıkan tartışmada öldürdüğünü ve pişman olduğunu söyledi. Şüpheli İ.D., Çocuk Şube Müdürlüğü’nde tutulmaya devam ederken, polis öğrencilerin eğitim gördüğü lisede güvenlik önlemi aldı.
 
AMCASINA EVLATLIK VERİLMİŞ
 
Kapısız’ın yakınları Adli Tıp Kurumu morgu önünde gözyaşı döktü. Ölümü ile yakınlarını yasa boğan Aydın Kapısız’ın, çocuğu olmadığı için amcasına evlatlık verildiği öğrenildi. Yakınları, Aydın Kapısız’ın 6 yıl önce amcasının trafik kazasında ölmesinin ardından Gaziantep’e dönerek soyadını değiştiren annesi Gülseren ve babası Aydın Alagöz ile birlikte yaşamaya başladığını anlattı. Aydın Kapısız’ın, ağabeyi Nuri Alagöz’ün de geçen yıl Ekim ayında tartıştığı bir kişi tarafından tabancayla öldürüldüğü öğrenildi. Adli Tıp Kurumu’nda oğlunun cenazesini almayı bekleyen anne Gülseren Alagöz, "Ölüm okulun kapısında mı ulaştı sana Aydın’ım?" diyerek gözyaşı döktü. 
 
Kapısız’ın otopsisinin tamamlanmasının ardından Geneyik Mahallesi’nde toprağa verileceği bildirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR