Melih Gökçek hakkında bomba açıklama
İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, "Ankara Büyükşehir Belediyesi hakkında bilebildiğim kadarıyla yargıda şu anda birtakım şikâyetler üzerine bir işlem devam ediyor. O işlemin sonucu, muhtemelen, eğer devam ederse, yargıda bir şekilde muamele görürse bize gelecektir ve onunla ilgili olarak idari yönden de 4483'e göre işlem yapacağımız açıktır" dedi.
GÜNDEM , 27 Mart 2015 Cuma, 16:25
Melih Gökçek hakkında bomba açıklama
TBMM Genel Kurulu'ndaki İç Güvenlik Paketi görüşmeleri sırasında milletvekillerinin sorularını cevaplayan İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, 17-25 Aralık operasyonları sonrasında vatandaşların fişlenmesiyle ilgili bir soruya "Bu, gazetede yer almış olan bir istihbarat programı üzerinden söylenmiş bir söz. Kesinlikle, hiçbir şekilde 77 milyon değil, herhangi bir vatandaşın fişlenmesi söz konusu değil. Daha önceki yıllarda yapılmış olan bir program dâhilinde, bir sorgulama programı olarak düzenlenmiş ve bu da zaten yargıya intikal etmiş dinlemelerle ilgili olarak yapılmış olan bir savcı iddianamesinden alınmıştır" cevabını verdi.

ULUDERE AÇIKLAMASI

Uludere'de katırların öldürülmesiyle ilgili Öztürk, "Tamamen kaçakçılıkla ilgili bir faaliyet sonucu meydana gelmiştir. Tabii, herhangi bir şekilde bir hayvanın öldürülmesi güzel bir şey değil, insanların öldürülmesi hiç iyi bir şey değil ve dolayısıyla dikkat edilmesi gereken bir husus olduğunu ben de düşünüyorum. Ama kaçakçılıkla mücadele ederken bu tür olayların da bazen olması kaçınılmaz olabiliyor. İnsanlara zarar gelmesin, bizim birinci derecede istediğimiz şey budur" diye konuştu. Hasip Kaplan'ın "İnsanlara da gelmesin hayvanlara da gelmesin" demesi üzerine Öztürk, "Hayvanlara da gelmesin, evet" karşılığını verdi. Kaplan da "Yani, hayvanlara ateş edecek kadar âciz midir?" diye sordu.

"İŞLEM DEVAM EDİYOR"

Melih Gökçek ile ilgili bir soruya da Öztürk, "Ankara Büyükşehir Belediyesi hakkında bilebildiğim kadarıyla yargıda şu anda birtakım şikâyetler üzerine bir işlem devam ediyor. O işlemin sonucu, muhtemelen, eğer devam ederse, yargıda bir şekilde muamele görürse bize gelecektir ve onunla ilgili olarak idari yönden de 4483'e göre işlem yapacağımız açıktır" şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR