Mesafeler kısaldı Büyükçekmece yaklaştı
Bursa-İstanbul arası deniz ulaşımında artık bir marka haline gelen BUDO, Kabataş’ın ardından İstanbul rotasına Büyükçekmece’yi de ekledi.
BURSA , 25 Haziran 2016 Cumartesi, 05:01
Mesafeler kısaldı Büyükçekmece yaklaştı
Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşımının sorunsuz bir şekilde sağlanması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), seferlere başladığı 2013 yılından buyana deniz ulaşımının iddialı bir markası haline geldi. Mudanya - İstanbul Kabataş olarak başlayan deniz seferlerine yaz aylarında Erdek – Avşa – Marmara Adası seferleri de eklenirken, İstanbul’a ulaşımın yeni rotası ise Büyükçekmece oldu. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Büyükçekmece Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirdiği proje kapsamında Mudanya ile Büyükçekmece arasında ilk sefer Mudanya İskelesi’nde düzenlenen törenle başladı. BUDO’YA 2 YENİ GEMİ

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BUDO’nun İstanbul hattında çalışan 5 ayrı gemisi ile artık deniz ulaşımında söz sahibi olduğunu, alınmak üzere olan 2 yeni gemi ile filonun daha da güç kazanacağını söyledi. 
Marmara Denizi’nin kuzeyi ile güneyinin yeni bir hat ile birbirine bağlandığını dile getiren Başkan Altepe, “Bursa henüz Bursalıların bile tam olarak tanımadığı bilmediği doğal güzelliklere sahip. Bu nedenle İstanbulluların gelip, nefes alabilecekleri, tatil yapabilecekleri önemli bir destinasyon. İnşallah Bursa olarak bu seferlerin turizme yansımasını da kısa zamanda göreceğiz” diye konuştu.

Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi de Türkiye’nin ulaşımda çağ atladığını belirterek, geçmişte hayal bile edilemeyen projelerin bir bir hayata geçtiğini kaydetti. 

BUDO Mudanya – Büyükçekmece tarifeli seferleri, yarın başlayacak olup tarifeye göre, Mudanya’dan cuma günleri 08.00 ve 16.00, pazar günleri ise 08.30 ve 16.00 saatlerinde, İstanbul’dan da cuma ve pazar günleri 10.00 ve 18.30 saatlerinde ikişer sefer yapılacak.

Rabia Deniz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR