Meteoroloji'den Bursa uyarısı!
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 2 Mayıs Çarşamba günü için yayımladığı hava durumu tahminlerinde 73 il için yağış uyarısında bulundu. İşte, 2 Mayıs Çarşamba gününün hava durumu tahminleri ve detaylı bilgiler...
BURSA , 02 Mayıs 2019 Perşembe, 07:44
Meteoroloji'den Bursa uyarısı!

Yurt geneli için sağanak yağış uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), öğle saatlerinde yağışla birlikte rüzgar hızının da 40 ila 60 kilometre hıza ulaşabileceği tahminine hava durumu raporunda yer verdi. Iğdır, Van, Hakkari, Şırnak, Hatay, Adana, Osmaniye ve Mersin dışında tüm yurdun öğle saatlerinde yağışa teslim olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemiz genelinin parçalı çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Tunceli, Elazığ ve Diyarbakır çevreleri ile Malatya'nın kuzey ve doğu, Batman'ın kuzey ve Bingöl'ün güney kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BURSA'DA HAVA NASIL OLACAK?

Bursa'da bugün hava gökgürültülü sağanak yağışlı. Yağışlı havanın saat 18.00'e kadar sürmesi bekleniyor. Hava sıcaklığı ise 13 ila 19 derece arasında değişecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR