Meteoroloji'den Bursa'ya flaş kar yağışı uyarısı
Bursa'da bir süredir mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar düşüyor. Yarın kar yağışı bekleniyor...
BURSA , 10 Şubat 2017 Cuma, 10:49
Meteoroloji'den Bursa'ya flaş kar yağışı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzeyi, Güney ve İç Ege, Doğu Karadeniz kıyıları, Burdur, Antalya'nın batısı, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Kayseri, Erzurum, Kars, Ardahan, Ordu ve Samsun'un doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda hafif kar, yağış alan diğer yerlerde aralıklı hafif yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerimizde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıkları, kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar ise, genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, iç ve doğu bölgelerde zaman zaman güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği bekleniyor.

Meteoroloji'den edinilen bilgiye göre Bursa'da bugün hava çok bulutlu, sıcaklık 6 derece...Yarın kar yağışının beklendiği Bursa'da sıcaklıklar 4 derece olarak ölçülecek...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR