Meteoroloji uyardı! Bursalılar bu akşama dikkat
Meteoroloji, bir çok kent için sağanak yağış uyarısında bulundu. Bu akşamdan itibaren Bursa'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.
BURSA , 27 Temmuz 2017 Perşembe, 09:13
Meteoroloji uyardı! Bursalılar bu akşama dikkat

BURSA'DA HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre, hava sıcaklıkları bugün en yüksek 35 derece civarı olacak. Ancak akşam saatlerinden itibaren Bursa sağanak yağışlı havanın etkisi altına girecek. Gece boyunca yer yer gökgürültülü sağanak yağış etkisini sürdürecek. Yağışlı hava yarında etkisini gösterecek ve sıcaklıklar en yüksek 28 derece olarak ölçülecek.

Haftasonu ise yağışlı hava kenti terk edecek ve sıcaklıklar artış gösterecek.

İşte Bursa'da 5 günlük hava durumu

BAZI VAPUR SEFERLERİ İPTAL

İstanbul'da saat 03.00'ten itibaren Boğaz'da ve bazı bölgelerde etkili olan sis nedeniyle ulaşımda bazı aksamalar yaşandı. Sis nedeniyle görüş mesafesi düşerken, sürücüler güçlükle ilerleyebildi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle saat 06.00'dan itibaren Üsküdar-Beşiktaş, Üsküdar- Eminönü, Üsküdar-Karaköy, Üsküdar-Haliç, Kadıköy-Karaköy, Kadıköy-Eminönü, Kadıköy-Beşiktaş, Beşiktaş-Adalar vapur seferleri karşılıklı olarak iptal edildi.

SAĞANAK UYARISI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara Bölgesi ile İzmir, Aydın, Manisa, Kütahya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Öğle saatlerinden sonra Kırklareli ve Edirne çevrelerinde başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların akşam ve gece saatlerinde Trakya ve İstanbul çevreleri ile Çanakkale'nin kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, batı bölgelerde 3 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Trakya ve İstanbul çevreleri ile Çanakkale'nin kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR