Milli judocu Burcu'dan iyi haber var
Balıkesir'de kolunda başlayan ödemin vücuduna yayılması sonucu rahatsızlanan ve Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen milli judocu 16 yaşındaki Burcu Hantuk'un sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi. Yoğun Bakım Servisi'nden çıkarılan Hantuk'un tedavisine Plastik Cerrahi Bölümü'nde devam edildiği öğrenildi.
BURSA , 10 Mart 2015 Salı, 18:21
Milli judocu Burcu'dan iyi haber var
Kolunda başlayan ödemin vücuduna yayılması sonucu rahatsızlanması üzerine kaldırıldığı Balıkesir'deki hastaneden Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilen milli judocu Burcu Hantuk'an iyi haber geldi. Geçen 19 Şubat'tan bu yana tedavisi süren Burcu Hantuk'un Yoğun Bakım Servisi'nden çıkarılarak Plastik Cerrahi Bölümü'ne alındığı belirtildi.

'YAŞAM SAVAŞINI KAZANDI'

Güzel haberi doğrulayan babası İbrahim Hantuk, "Kızım Balıkesir'in, Türkiye'nin dualarıyla ve Allah'ın yardımıyla bir mucizeyi gerçekleştirdi. Yaşam savaşını kazandı. Bu zorlu mücadelede yanımızda olan Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerine, Judo Federasyonu'na, antrenörlerimize, valimize, belediye başkanlarımıza kısacası herkese teşekkür ediyorum" dedi. 

ARKADAŞLARIYLA KONUŞMAYA BAŞLADI

Burcu'nun bilincinin açık olduğunu, arkadaşlarıyla telefonla konuşmaya başladığını söyleyen İbrahim Hantuk, "Kolu için bacağından ve karnından doku alınmıştı. Yaraları hala açık. Enfeksiyon riski sürüyor. Her gün pansuman yapılıyor. Kısa sürede iyileşmesini ve aramıza dönmesini bekliyoruz" diye konuştu. 

Öte yandan, bugüne kadar birçok judocu Bursa'ya giderek, aileye geçmiş olsun dileklerini iletti. Birçok arkadaşı da sosyal medyadan iyi haberi duyurdu. Arkadaşı Nursaç Soysal, "Ben sarışınımın sesini de duydum ya çok şükür. Yoğun bakımdan çıktı, odaya alındı. Sesi biraz yorgundu ama olsun. Bizim dualarımızla ayağa kalktı. Babasının dediği gibi ölümü de ipponladı (kazanma) Burcum" paylaşımında bulundu.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR