Milyarder iş adamından kötü haber! Mucizelere kaldı...
Kayak gezisi için gittiği İsviçre Alpleri'nde kaybolan Almanya'nın en zengin iş adamlarından "Tengellman" satış şirketinin sahibi Karl Erivan Haub'ın hayatından umudun kesildiği bildirildi.
DÜNYA , 12 Nisan 2018 Perşembe, 22:42
Milyarder iş adamından kötü haber! Mucizelere kaldı...

İsviçre basınında yer alan haberlere göre, "Tengellman" perakende devinin varisi milyarder iş insanı Haub, geçen cumartesi günü kayak merkezi Zermatt'ta kayak turuna çıktıktan sonra oteline geri dönmedi.

İsviçre'deki arama kurtarma ekipleri şiddetli fırtınadan dolayı dün akşamdan bu yana helikopterlerin kalkış gerçekleştiremediğini belirterek, kurtarma çalışmaları yeniden başlasa dahi Haub'un sağ bulunma ihtimalinin çok az olduğunu açıkladı. İsviçre polisinin iş insanını deneyimli kayakçılarla arama çalışmalarının da sonuç vermediği öğrenildi.

Zermatt'taki kurtarma ekibinin sorumlusu Anjan Truffer, arama çalışmalarına son verdiklerini, iş insanının nerede kaybolduğuna dair ellerinde bir ipucu olmadığını bildirdi.

ALMANYA'NIN EN ZENGİN AİLELERİNDEN

çay ve kahve ithalatı ile 1867 yılında kurulan aile şirketinin beşinci kuşak yöneticisi olan kayıp iş adamı Haub'un babası Erivan Haub geçen ay ABD'deki çiftliğinde yaşamını yitirmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR