MİT Avrupa’da FETÖ’cü avına çıktı!
Yunan Proto Thema gazetesi eski CIA ajanlarına dayanarak verdiği haberde MİT’in, 1972 Münih Olimpiyatları’nda öldürülen İsrailli atletlerin intikamını almak için başlattığı Gideon’un Kılıcı operasyonu benzeri bir operasyona kaçak FETÖ’cü askerleri dünyanın dört bir yanında yakalamak için başladığını yazdı.
GÜNDEM , 28 Ağustos 2016 Pazar, 09:13
MİT Avrupa’da FETÖ’cü avına çıktı!
1972’de dönemin İsrail Başbakanı Golde Meir, MOSSAD’a tam yetki vermiş ajanlar dünyanın dört bir yanında bu olayın sorumlularını arayıp bulup infaz etmişti.

Yunan gazetesine göre, benzer bir operasyon için düğmeye basan MİT, ajanlarını Avrupa ve dünyanın dört yanına gizli kimliklerle gönderdi. Bu kişilere, firari FETÖ’cü askerleri bulup kaçırma ve gerekirse öldürme yetkisi verildi. Her bir kentteki MİT ekibi otonom olarak hareket edecek ve Hakan Fidan ile bir kontakları olmadan emirleri yerine getirme yetkileri olacak. Tespit edilmemek için birbirleriyle temas kurmaları da yasak. Hedef tespit edildiğinde Türkiye’ye transferi çok güç olacağından suikast düzenlenmesine yönelik izin de mevcut.(vatan)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR