Mudanya esnafının yol isyanı
Bursa’nın Mudanya ilçesinde, Halitpaşa Caddesi üzerinde yaklaşık bir ay önce başlayan çift şerit uygulamasına tepki gösteren Halitpaşa ve Mustafakemalpaşa caddeleri esnafı yol yeni düzenlemele yapılmasını istedi.
BURSA , 25 Mayıs 2013 Cumartesi, 14:07
Mudanya esnafının yol isyanı

Esnaf Odası Başkanı Emir Usta ile cadde esnafı AK Parti İlçe Başkanı Kadir Kahraman'a sıkıntılarını aktardı. Yolda iyileştirmeler için belirli kararlar alınacağını ibelirten Kahraman, Mudanya'nın trafik konusundaki kötü imajını silmek istediklerini söyledi. Kahraman, Halitpaşa Caddesi’nde hafta içi 15 dakika süreli parklara izin verileceğini, cumartesi-pazar ise bu caddede park yasağı uygulamasına devam edileceğini bildirdi. Haftanın her günü akşam belli bir saatten sonra araçların park yapmasına izin verilebileceğini belirten Kahraman, "Bu konuda kesin bir karar yok. UKOME ile görüşülerek karara bağlanacak" dedi.
Süreli parklarda emniyet yetkililerin müsamaha gösterceğini belirten Kahraman, "Ancak 15 dakika diye bırakılan araçlar saatlerce durmayacak. Bu konuda esnaflarımız da hassas davranacak. Gerekirse ikazda bulunacak. Biz Mudanya Belediyesi ve siyasi irade olarak esnafımızı rahatlatmak istiyoruz, ama esnafımızdan da özellikle yayalara ait olan kaldırımları işgal etmemeleri lazım. Kaldırımlar yayalara aittir, bu noktada yayaların hakkı gasp ediliyor” diye konuştu.
Yapılan ceplerin toptancı araçlarının mal indirip bindirmeleri için kullanılmasına isteyen Kahraman, eski tekel binasının olduğu alana park eden araçlardan yarım saat için ücret alınmayacağını belirtti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR