Muhsin Yazıcıoğlu mezarı başında anıldı
25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş’ın Keş Dağı mevkisinde içinde bulunduğu helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu, ölümünün 6. yıl dönümünde Tacettin Dergahı’nda bulunan mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.
GÜNDEM , 25 Mart 2015 Çarşamba, 16:07
Muhsin Yazıcıoğlu mezarı başında anıldı
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, parti yöneticileri ve üyeleri, Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu Ankara Hamamönü'nde bulunan Tacettin Dergahında bir araya gelerek, Yazıcıoğlu'nun mezarı başında dualar okudu. Destici, burada yaptığı konuşmada, Yazıcıoğlu'nun onurlu ve tertemiz bir hayatın kısacık özeti olduğunu belirterek, "Kalbimiz hala kırık, gözlerimiz hala nemli, ama dimdik yürüyoruz ardından. Sen dörtnala sür atını kekik kokulu diyarlara başkanım, yolun açık, seferin kutlu olsun" dedi.

Destici şöyle konuştu: "Onun aramızdaki ve ülke topraklarındaki varlığını yadırgayıp hayatına kastedenler gerçekten de Türkiye'ye yapılmış en büyük kötülüklerden birini yaptılar. Ama bunu yapanlar boş yere sevinmesin. Nizam-ı Alem davasının muazzez sancağını bıraktığı noktadan devarlıp istikbale taşımanın sorumluluğunu her zamankinden daha fazla hissediyoruz. Haydi dediğimizde yüzümüze dahi bakamayanlar, adliye önlerinde, mahkeme salonlarında bizleri yalnız bırakıp sanal mekanlardaki klavye kahramanlıkları ile vicdanlarını rahatlatanlar, 'Elimizde imkan olup da neleri yapamadık' sorusuna muhatap dahi olmak istemeyenler, yani hep yanımızdaymış gibi yapıp bizi bu yolda yalnız bırakanlar, sadece ahirette yükümüzü hafifletmekle kalmıyorlar, gerçek yüzlerini ve vicdanlarını da deşifre ediyorlar."

'HENÜZ BİR YOL KAT EDEMEDİK'
      

Yazıcıoğlu'nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ise tüm çabalarına rağmen bu davayla ilgili bir çözüm çıkmadığını ifade ederek, "Çok üzülerek söylüyorum ki bu 6 yıllık süreçte çırpınmalarımıza çaba sarf etmemize rağmen henüz bir yol kat edemedik. Bu süreçte, bu davada her ismi geçen insan bu davanın aleyhinde konuşan, ismi geçen isimlerin hepsi terfi ettirilmiş durumdadır. Bize dava sürecimizde düşünebiliyor musunuz bir savcı şunu söylüyor, avukatlarımızın huzurunda; 'Hiç kimse geleceğini riske ederek bu davaya bakamaz' diyor ve bu savcı, başsavcı olarak atanıyor. Yine takipsizlik kararını reddeden çeviren hakim de cezalandırılıyor. Böyle bşir adaletin olduğu ülkede yaşıyoruz. Dikliyorum ki Rabbimden; adaletin, kişiye, zamana ve duruma göre değişmediği bir ülkemiz olur" dedi.
      
Anma programında, Destici Kuran-ı Kerim okudu, Yazıcıoğlu'nun kabrine kırmızı beyaz karanfiller bıraktı.

'ÖRNEK BİR ŞAHSİYET'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da, Türkiye Pazarcılar, Meyveciler ve Sebzeciler Federasyonu üyeleriyle bir araya geldiği toplantıdaki konuşmasına Muhsin Yazıcıoğlu ile başladı. Erdoğan, "Vefatının altıncı yılına ulaştığımız merhum Muhsin Yazıcıoğlu kardeşime Allah’tan rahmet diliyorum. Savunduğu değerler ve mücadelesiyle örnek bir şahsiyet olarak gördüğüm Yazıcıoğlu’nun vefatı milletimiz için büyük bir kayıp olmuştur. Yine geçtiğimiz ay vefat eden annesi Fidan Yazıcıoğlu’na da rahmet diliyorum" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR