Münih'te bıçaklı saldırı! Yaralılar var
Reuters'ın haberine göre Almanya Münih'te bıçaklı saldırı meydana geldi. Yaralıların olduğu belirtiliyor. Reuters haberinde saldırganın kaçtığını belirtti
DÜNYA , 21 Ekim 2017 Cumartesi, 11:28
Münih'te bıçaklı saldırı! Yaralılar var

Almanya'nın Münih kentinde bir saldırganın çok sayıda kişiyi bıçakla yaraladığı bildirildi.

Münih polisinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, 40 yaşlarındaki saldırganın Rosenheimer Meydanı'nda bıçakla birçok kişiye saldırarak yaraladığı ifade edildi.

Kaçan saldırganı arama çalışmalarının devam ettiği belirtilen açıklamada, aramaya helikopterlerin de destek verdiği bildirildi.

Polis, siyah bisikletli, yeşil ceket ve gri eşofman giyen saldırganın kaçması nedeniyle çevre sakinlerinin evlerinden çıkmamaları uyarısında bulundu.

Saldırının nedeninin henüz bilinmediğine dikkat çekilen açıklamada, yaralananların hayati tehlikelerinin bulunmadığı vurgulandı.

Münih polisi, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu anda hayati tehlikesi bulunan yaralı olmadığını belirtti.

110 numaralı acil durum hattının bilgi almak ve soru sormak için aranmamasını rica eden yetkililer, spekülasyonların bu durumda fayda sağlamayacağını, Twitter üzerinden bilgilendirmelere devam edeceklerini açıkladı.

Yetkililer tüm güçleriyle çalıştıklarını, her soruya cevap veremeyeceklerini ve bunun için anlayış beklediklerini de ekledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR