'Müslüm'ün yürek yakan sahnesi kurgu mu? Belgeler ortaya çıktı
Gişede henüz bir ay dolmadan 4.3 milyon kişi tarafından izlenen 'Müslüm' filminde, usta sanatçı Müslüm Gürses'in babası Mehmet Akbaş'ın kızı ve eşini öldürdüğü şeklindeki senaryonun gerçek olmadığı ortaya çıktı. 29 Mayıs 1969'da Adana'da meydana gelen olayda; Mehmet Akbaş'ın, boşandığı Emine Demirdöver'i oğlu Ahmet'i kendisine vermediği gerekçesiyle bıçaklayarak öldürdüğü, bu suçtan 20 yıl hapis cezası aldığı mahkeme kayıtlarına geçti.
MAGAZİN , 21 Kasım 2018 Çarşamba, 15:05
'Müslüm'ün yürek yakan sahnesi kurgu mu? Belgeler ortaya çıktı

Arabesk müziğinin efsane ismi Müslüm Gürses'in hayatını anlatan 'Müslüm' filminin kurgusu tartışmaya neden oldu. Gişe rekorları kıran filmde Müslüm Gürses'in babası Mehmet Akbaş'ın, Adana'da eşi Emine'yi evinde bıçaklayarak, kundaktaki kızı Ezo'yu da kundağıyla birlikte duvara vurarak öldürdüğü yönündeki kurgunun gerçek olmadığı mahkeme kayıtlarıyla ortaya çıktı.

Tutanaklara göre; 29 Mayıs 1969'da Mehmet Akbaş, Hatay'ın İskenderun ilçesine göç hazırlığı yaptığı sırada çok özlediği çocuklarını görmek için eski eşinin oturduğu eve gitti. Bu sırada yolda karşılaştığı, iki çocuğundan küçüğü olan 8 yaşındaki Ahmet'i sevmek istedi, ardından yanında götürmek için ikna etmeye çalıştı. Ancak küçük çocuk, annesi ile kalmak istediğini söyleyerek ağlamaya başladı. Mehmet Akbaş, oğlunu ikna etmek isterken boşandığı Emine Demirdöver gecelikle sokağa çıkıp, Ahmet'i eve götürmek istedi. Bu sırada Akbaş, üzerinde taşıdığı bıçağı çekip Emine Demirdöver'i çok sayıda bıçak darbesiyle yaraladı. Hastaneye götürülen Demirdöver kurtarılamadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR