Mutluluğun formülü cinsel ilişki...
Cinsel anlamda birbirlerine bağlı olan çiftler daha şefkatli, affedici, romantik, hassas oluyor; daha az yalnız, daha az keyifsiz ve daha az şüpheci hissediyor.
YAŞAM , 31 Ocak 2016 Pazar, 18:31
Mutluluğun formülü cinsel ilişki...
Bir kadın, bir erkek ve bir ilişki. Dışarıdan bakınca hepsi birbirine benzer görünüyor. Oysa yaklaştıkça işin rengi değişiyor. Belki aynı restoranlara gidiyorlar, aynı filmleri izliyorlar, aynı mağazalardan alışveriş yapıyorlar, benzer işlerde çalışıyorlar yani "Aradaki 7 farkı bulun" türü bir bulmacaya örnek olabilecek kadar benzer fotoğraflar veriyorlar. Ancak bazen işin özünde, en gizli kapaklı yerinde çok büyük farklar yatıyor. İşte mutlu bir birliktelik için cinsellik sırları...

BİR DÜZENLERİ VAR

"Akışa bırakmak" son zamanların gözde önerilerinden. Ama iş cinsellik olunca bazen akışa bırakmak o kadar da doğru olmuyor. Yoğun iş temposu, çocuklar, hayatın diğer zorlukları derken bir de bakıyorsunuz ki o akış aylar sürmüş. Oysa mutlu çiftler her gün değil ama belirli bir düzende ilişkiye giriyor. Cinsel birliktelik çiftlerin yakınlaşmasını sağlıyor ve cinsellik olmadığında da tam tersine uzaklaşma başlıyor. Özellikle erkekler partnerleri ile yakın hissedebilmek için cinselliğe daha çok ihtiyaç duyuyor.

DOKUNUYORLAR

Mutlu çiftler birbirlerine sadece yatakta değil, her zaman dokunuyor. Bunun mutlaka seksi bir dokunuş olması gerekmiyor. Ama bazen de masum bir dokunuş işi bambaşka yerlere taşıyabiliyor. Böyle başlayan bir ilişki çok daha doğal ve tatmin edici oluyor. Gün içindeki küçük dokunuşlar adeta bir ön sevişme etkisi yaratıp sizi gece yaşanacak bir sevişmeye de daha güzel hazırlıyor.

GERÇEKÇİ DAVRANIYORLAR

Muhteşem bir dekor, aşırı istekli bir kadın ve erkek, hiç bitmeyecekmiş gibi devam eden bir ilişki, çok esnek vücutlar... Tamam bir film sahnesi olarak çok hoş görünebilir fakat gerçek hayatla örtüşmeyebiliyor. Cinsellikten beklentileriniz bu film sahneleri ise kısa sürede tatminsiz bir ilişkinin içinde kalmanız olasıdır. Oysa mutlu çiftler gerçekçi davranıyor; her ilişkinin ve her cinsel ilişkinin kendi dinamikleri olduğunu, taraflara göre şekillendiğini kabul ediyorlar ve kendi doğrularını buluyorlar.

GÜVENİYORLAR

Sağlıklı bir ilişkinin yapı taşlarından biri de güven. Birbirine güvenmenin yansıması yatakta kendini gösteriyor. Özellikle kalbi ve kafası rahat olan bir kadın, yatağa duygularını da götürdüğü için kendini ilişkiye daha çok veriyor.

UTANMIYORLAR

Mutlu çiftler sevişirken ışığı kapatmıyor, aksine orgazm olurken birbirlerinin gözünün içine bakıyorlar! Yıllardır evli olan birçok çift ise bunu hala başaramıyor, utanıyor. Oysa bu seksi çok daha anlamlı, ateşli hale getiriyor, partnerleri yatakta denenebilecekler konusunda daha esnek hale getirebiliyor. Mutlu çiftler yatakta nerelerine ve nasıl dokunulması istediklerini de rahatça ifade ediyor.

BAKIMLILAR

Bedeninize, cildinize, saçlarınıza, tırnaklarınıza düzenli olarak bakım yaptırmak öncelikle sizin kendinizi iyi hissetmeniz için önemli. Ancak aynı zamanda partnerinize de "seni önemsiyorum" mesajı veriyor. Öte yandan siz kendinizi iyi hissettiğinizde libidonuz yükseliyor, bağışıklık sisteminiz güçleniyor, enerjiniz artıyor. Yani bakımlı olmanın kazançları saymakla bitmiyor. Hareket, bakım ve temiz kıyafetler. Fazlasına ihtiyacınız yok.

KONUŞUYORLAR

İletişim, sağlıklı bir ilişkinin olmazsa olmazı ancak yıllar geçtikçe ihmal edilebiliyor. Mutlu çiftler mutluluklarını en çok da sağlıklı bir iletişime borçlular. Hem günlük hayatta hem de yatakta konuşmadan anlaşılmayı beklemiyor, kendilerini ifade ediyorlar. Bunu yaparken de partnerlerine bağırıp çağırmıyor, küsmüyor, surat asmıyorlar. "Ev işlerinde bana daha fazla yardımcı olmanı istiyorum." derken de, "Cinsel hayatımızı renklendirecek bir önerim var." diye adım atarken de yapıcı konuşuyorlar.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR