Nihat Hatipoğlu'na ilginç soru
Ramazan ayında ATV ekranında program yapan Nihat Hatipoğlu'nu izlemeye gelen bir seyircinin sorusu canlı yayına damga vardı.
YAŞAM , 18 Mayıs 2018 Cuma, 12:27
Nihat Hatipoğlu'na ilginç soru

Ramazan ayında ATV ekranında program yapan Nihat Hatipoğlu'nu izlemeye gelen bir seyirci, 'Erkekte uzun saç haram mı hocam?' sorusunu yöneltti. Ünlü ilahiyatçı, seyircinin merak ettiği soruya yanıt verdi.

Sultanahmet Meydanı'nda canlı yayınlanan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu'nun sahur programına, uzun saçlı Musa ile annesi damgasını vurdu.

"GÜNAH İŞLEMİŞ OLUR MUYUZ?"

Başakşehir'den geldiğini açıklayan Şerife isimli seyirci, "Çok sevdiğim için oğlumun saçını uzattım. Peygamber Efendimiz'in saçları uzun olduğu için uzattık. Bu yüzden günah işlemiş olur muyuz? Oğlum kararı bize bıraktı, ama kendisi de uzun saçı seviyor" diye sordu.

"SEN YİNE DE SAÇLARINI TOPARLAT"

Nihat Hatipoğlu, "Gençlerimizi seviyoruz. Peygamber Efendimiz'in saçı uzundu, ama bu uzunluk kulak memesini pek geçmemiştir. Hiç bu kadar uzun olmamıştı. Musa yeterince saçını uzattı, hevesini aldı. İyi bir berberde tıraş ol artık. Musa saçını uzatmanda dini açıdan bir sorun yok, ama sen yine de saçlarını biraz toparlat" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR