Nilüfer Deresi'nin pis kokusu 7 mahallenin halkını canından bezdiriyor
Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinden geçen Nilüfer Deresi'nin etrafa yaydığı kötü kokular çevre sakinlerini canından bezdiriyor.
BURSA , 08 Ekim 2012 Pazartesi, 16:41
Nilüfer Deresi'nin pis kokusu 7 mahallenin halkını canından bezdiriyor

"Nilüfer Deresi'nin ismiyle müsemma olan Nilüfer ilçesinin güzel kokması için yetkilileri göreve çağırıyoruz" diyen Büyük Birlik Partisi Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın, "Özlüce'den başlayıp Altınşehir, Ertuğrul, Minareliçavuş, Balat, Ahmet Yesevi ve Geçit mahallelerini kaplayan koku bölgede yaşayan insanları canından bezdirmiş durumda. Yaz boyunca o sıcak gecelerde insanlar kapı-pencerelerini kapalı tutmak zorunda kaldı. Etrafı saran pis koku bazı bölgelerde devamlı olmak üzere bazı yerlerde ise akşam ve sabah saatlerinde çevrede yaşayan insanlarımızı nefes alamaz hale getirdi" dedi.

Nilüfer Deresi'ni kirleten ve etrafa pis koku yaymasına sebep olan sanayi atıklarının engellenmesi için fabrikalara caydırıcı müeyyideler uygulanmasını isteyen Aydın, "Fabrika atıklarının ve diğer unsunların kirlettiği Nilüfer Deresi'nin temizlenmesi için, Özlüce'de kurulan arıtma tesisi faydası olmadığı gibi, arıtma tesislerinden arıtma sonrası çıkan gazların da etrafa pis kokuyu yaydığı görülüyor. Dereden yayılan kokular bir yana, devasa bütçeler harcanarak kurulan arıtma tesislerinden etrafa yayılan kokulara bir anlam veremiyoruz. Bursa'yı yönetenlerin, senenin 12 ayı vatandaşlarımızı rahatsız eden bu meseleye hassasiyetle eğilmelerini istiyoruz. O bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın çektiği sıkıntıları anlayabilmeleri için kendilerini o bölgelere davet ediyoruz" diye konuştu.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR