Nilüfer'e yıldız yağacak
Nilüfer Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yaz şenlikleri, bu yıl da birbirinden ünlü sanatçıları hayranlarıyla buluşturacak.
MAGAZİN , 22 Mayıs 2013 Çarşamba, 08:58
Nilüfer'e yıldız yağacak

Nilüfer'de dolu dolu bir yaz vaat eden etkinliklerin ilki Hasanağa Enginar Festivali olacak. 26 Mayıs'ta düzenlenecek ve gün boyu renkli organizasyonların yapılacağı festivalde Bursalı sanatçı Fettah Can sahne alacak. 1-2 Haziran'da yapılacak Leylek Şenliği'nin ünlü konuğu ise Hüseyin Turan olacak. Sanatçı, 1 Haziran'da Eski Karaağaç Köyü'nde konser verecek.

ŞENLİKLERE RENK KATACAKLAR

8 Haziran'da ata sporumuz Çalı Yağlı Güreşleri, ünlü sanatçı Linet'in konseriyle renklenecek. Türkülerimizi dünyaya dinleten ses Sabahat Akkiraz da 8 Haziran'da Ataevler Pazar Alanı’nda, Cemevi açılışı çerçevesinde bir konser verecek. 15 Haziran'da Kayapa Rahvan At Yarışları'nın ünlü konuğu pop müziğin sevilen sesi Burcu Güneş olacak.

GELENEKSEL YAZ KONSERLERİ

Nilüfer Belediyesi’nin geleneksel yaz konserleri de 19 Haziran'da başlayacak. Konserlerin ilkinde Ataevler Pazar Alanı'nda pop müziğin güçlü sesi Işın Karaca ağırlanacak. 26 Haziran'da İhsaniye Pazar Alanı’nda yapılacak konserde ise ünlü sanatçı Göksel şarkılarıyla hayranlarına güzel bir yaz akşamı yaşatacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR