O CEO'nun görevine son verildi
İhlas Holding AŞ, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) finansal destek sağladıkları iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Cahit Paksoy'un İhlas Holding'teki görevine son verildiğini belirtti.
GÜNDEM , 26 Ağustos 2016 Cuma, 22:08
O CEO'nun görevine son verildi
Şirketten yapılan açıklamada, holdingde 18 Nisan 2016'dan bu yana  Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapan Cahit Paksoy'un  2013'te çalıştığı şirketle ilgili gözaltına alındığı, konunun İhlas Holding ile  alakalı olmadığının daha önce de ifade edildiği aktarıldı.

Yönetim Kurulu'nca, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na, Paksoy'un şirketin  nezdindeki tüm görevlerinin sona erdiği ve yerine yeni görevlendirmeler yapıldığı  şeklinde açıklamalarda bulunulduğu kaydedilerek, buna rağmen bazı medya  organlarında şirketin ismi zikredilerek "İhlas Holding CEO'su Cahit Paksoy  tutuklandı" şeklinde haberlere yer verildiği anlatıldı.

Açıklamada, şöyle devam edildi:
"Cahit Paksoy'un 2013 yılında görev aldığı şirketin faaliyetleriyle  alakalı olarak meydana gelen bu yasal işlemin, şirketimizin unvanının  kullanılarak verilmesinin objektif ve tarafsız yayın ilkelerinden uzak bir  yaklaşım olduğu çok nettir. Net olarak tekraren ifade etmek istemekteyiz ki,  ilgili yasal işlemin şirketimizle uzaktan yakından hiçbir ilgisi olmayıp, Cahit  Paksoy'un şirketimiz nezdindeki görevleri de tamamen sonlandırılmıştır.

Şirketimizin, FETÖ/PDY örgütüne karşı duruşu açıktır. Kamuoyu  bilmektedir ki, bu örgütten en büyük zararı İhlas Holding ve grup şirketlerimiz  görmüştür. Şirketimiz, devletinin yanında ve milletinin emrindedir. Bu nedenle,  bir kısım yayınlarda, Cahit Paksoy'un eski dönemdeki bir çalışmasının ve bu  sebeple yargılanmasının şirketimizle ilişkilendirilmesi doğru değildir. Basın ve  yayın kuruluşlarımızın yayınlarında bu konuda gerekli özeni göstermelerini önemle  rica ederiz."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR