O sözlere ağır yanıt verdi!
HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın bugünkü grup toplantısında söylediği, sözlere Başbakan Davutoğlu’ndan cevap geldi.
GÜNDEM , 17 Mart 2015 Salı, 17:50
O sözlere ağır yanıt verdi!
Davutoğlu şunları söyledi:

“Had bilmezlik ve demokrasiye saygısızlık örneğidir. Sayın cumhurbaşkanımızın başkanlığına karar verecek olan sadece ve sadece aziz milletimizdir. Dönüp dolaşıp geldiği ve 1990'larda Kürt vatandaşlarımızın iradesini yok sayan vesayetçilerle aynı yerde olmuştur. Ak Parti’yi kirli pazarlıkla anmak Demirtaş’ın haddi değildir. CHP ile  her türlü pazarlığa giren Demirtaş’ın bu konuda söyleyecek sözü de yok konuşacak yüzü de… Son yerel seçimlerde tek ortak noktaları AK Parti’ye karşı çıkmak olan muhalefet bize karşı işbirliği yapmıştır”

CHP ile pazarlığa giren Demirtaş’ın kendisidir. AK Parti’nin Demirtaş gibilerin ittifakına da verecekleri akla da ihtiyacı yoktur, bize milletimiz yeter. ‘Pazarlık partisi değiliz’ sözüne millet gülüyor.

DEMİRTAŞ: 'SENİ BAŞKAN YAPTIRMAYACAĞIZ' DEMİŞTİ

Bugünkü HDP grup toplantısında kürsüye çıkan Selahattin Demirtaş çok kısa bir konuşma yapmış ve şunları söylemişti:

Ben bugün kürsüye sadece bir cümle söylemek için çıktım. Tarihimizin belki de en kısa grup toplantısını yapacağız. Hem halklarımıza verdiğimiz demokrasi, barış ve özgürlük ilkelerimizden asla vazgeçmeyeceğimiz sözümüzü burada tekrar hatırlatmak istiyorum. 

Biz bir pazarlık hareketi, pazarlık partisi değiliz. AKP ile aramızda kirli bir pazarlık olmadı asla olmayacak. Kirli bir alışveriş, kirli bir işbirliği asla olmadı asla olmayacak. Bugün grup toplantımızda konular çok fazla, konuşacağımız çok şey var. Ama tek bir cümle ile ben bütün Türkiye ile bütün bu sorunların çözümünün anahtarını hatırlatmak ve bunun sözünü vermek istiyorum. 

Sayın recep Tayyip Erdoğan HDP var oldukça HDP’liler bu topraklarda nefes aldıkça sen başkan olamayacaksın. 

Sayın Recep Tayyip Erdoğan seni Başkan yaptırmayacağız, seni Başkan yaptırmayacağız, seni Başkan yaptırmayacağız…

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR