Öğretmen adayları dikkat!
Bakanlık, bu yıl ilk kez uygulanan aday öğretmenlerin yetiştirme sürecinin sağlıklı işleyebilmesi için ülke genelinde aday öğretmenlerin de katılımıyla değerlendirme toplantıları düzenleyecek. İlki 31 Mart'ta, ikincisi 5 Mayıs'ta yapılacak toplantılara, sürece dahil olan tüm aday öğretmenler katılacak.
GÜNDEM , 29 Mart 2016 Salı, 13:19
Öğretmen adayları dikkat!
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl ilk kez uygulanan  aday öğretmenlerin yetiştirme sürecinin sağlıklı işleyebilmesi amacıyla, ülke  genelinde aday öğretmenlerin de katılımıyla değerlendirme toplantıları  düzenleyecek. 
 
Bakanlık, bu yıl ilk kez uygulanan aday öğretmenlerin tecrübeli  öğretmenlerin yanında eğitime alındığı "Aday Öğretmen Yetiştirme Programı"na  ilişkin il müdürlüklerine yazı gönderdi.
 
Yazıda, şubat ayında atanan 30 bin öğretmenin, adaylık sürecinin ilk 6  aylık döneminde "Aday Öğretmen Yetiştirme Programı" çerçevesinde, tercih  ettikleri illerde 1 Mart itibarıyla danışman öğretmenlerin rehberliğinde  çalışmaya başladığı anımsatıldı.
 
Yazı uyarınca, Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecine İlişkin Yönerge  çerçevesinde düzenlenen program kapsamında, bugüne kadarki çalışmaların  değerlendirilmesi, aksayan yönlerin tespiti ve tedbirlerin alınması amacıyla  düzenli şekilde, illerde "Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecine İlişkin Değerlendirme  Toplantıları" düzenlenecek.
 
Toplantıların ilki 31 Mart Perşembe günü saat 09.00'da tüm il  merkezlerinde, il milli eğitim müdürlerinin başkanlığında, sürece dahil olan tüm  aday öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek. Bu kapsamda mülki idare  amirlerinin de toplantıya katılarak, aday öğretmenlerle tecrübe paylaşımında  bulunması bekleniyor.
 
Toplantıda, Fatih Projesi'nin altyapısı kullanılarak, Öğretmen  Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Semih Aktekin ile ilgili daire başkanları  da canlı bağlantıyla öğretmenlere anında bilgi verecek.
 
İkincisi 5 Mayıs Perşembe günü düzenlenecek toplantıda ise o güne  kadar geçen süreçte yapılan çalışmalar değerlendirilecek ve yazın  gerçekleştirilecek hizmetiçi eğitim faaliyetleriyle ilgili bilgi verilecek.
 
İlerleyen dönemlerde de değerlendirme süreciyle ilgili farklı  tarihlerde toplantılar yapılacak. Bu kapsamda, il milli eğitim müdürlerinden,  aday öğretmenlerin yetiştirme sürecinin sağlıklı işleyebilmesi için büyük önem  arz eden değerlendirme toplantılarına, illerde sürece tabi tüm aday öğretmenlerin  katılımının sağlanması ve tedbirlerin alınması da istendi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR