Ölen eşine fazla mesai davası açtı ve...
Avukat Serdar Özgürol eşini boşayıp sekreteri ile evlendi. Özgürol ölünce yeni eş fazla mesai davası açtı. Varisi ve ilk eşi mahkemede, "Mesaiyi ofisteki yatakta geçirmiştir" dedi.
GÜNDEM , 11 Haziran 2016 Cumartesi, 09:56
Ölen eşine fazla mesai davası açtı ve...
Giresun'da yaşanan ilginç olayda Yeşim Haliloğlu isimli genç kadın, iş mahkemesine başvurarak trafik kazasında hayatını kaybeden avukat Serdar Özgürol'un varislerine, Özgürol'un sekreterliğini yaptığı dönemde fazla mesai ücretini alamadığını belirterek dava açtı.

"FAZLA MESAİ ÜCRETİ ALAMADIM"

Dava başladığında ise Özgürol'un varislerinin avukatlığını çocuklarının annesi olan ilk eşi üstlendi. Dilekçesinde dini ve resmi bayramlar dışında pazar günleri de mesai yaptığını belirterek mesai talebinde bulunan Haliloğlu, " Sekreter olarak çalıştığım avukatlık ofisinde 1500 TL alıyordum. Bu sürede fazla çalışmamdan kaynaklanan ödemelerimin hiçbirini alamadım.

"MESAİSİNİ OFİSTEKİ YATAK ODASINDA GEÇİRMİŞTİR"

Alacaklarımın saptanarak yasal faiziyle davalıdan alınmasını talep ediyorum" dedi. Karşı dava açan varislerin avukatlığını yapan Serdar ayrıldığı ilk eşi ise savunmasında, 'davacı mesaisini ofisteki yatak odasında geçirmiştir' diyerek şunları söyledi;

"BABASI YAŞINDAKİ KOCAMLA AŞK YAŞADI"

"2012 yılında Yeşim Haliloğlu babası yaşındaki, benimle evli olan Serdar Özgürol ile aşk yaşamaya başlamış. Daha sonra benden ayrılarak evlenmişlerdir. Metres olduğu dönemde rahmetli eşim kendisine araba almış ve birçok imkanı da sağlamıştır. Hepsinin belgesi mevcuttur. Evlendikten bir süre sonra da ayrılmışlardır. Mesai dediği Özgürol'un ofisine yaptırdığı yatak odası ve banyoda yaşananlardır.

Davacının bahsettiği mesai saatleri aslında yatak odasında geçirilen süredir. Zira avukatlık kanunu gereği dini ve resmi bayramlar ile pazar günleri avukatların ofisleri kapalıdır" diye savunma yaptı. İş mahkemesi ise ilk kez böyle bir davayla karşılaşınca ne yapacağını şaşırdı. Tanıkların dinlenmesi için davayı erteledi. (Kaynak:Vatan)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR