'Onların vereceği oylara talip değiliz'
FETÖ'nün ve PKK'nın oylarına talip olmadıklarını belirten eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Kimse kimsenin kara kaşına, kara gözüne oy vermez" dedi.
BURSA , 15 Mart 2017 Çarşamba, 19:44
'Onların vereceği oylara talip değiliz'

Bursa'da bir dizi ziyarette bulunan eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Kestel ilçe teşkilatı, Kestel Organize Sanayi Bölgesi ve Uludağ OSB iş adamlarıyla bir araya geldi. Referandum çalışmalarıyla ilgili kapı kapı gezdiklerini belirten Yıldız, "Seçim sonuçlarının 'evet' çıkması Türkiye'nin geleceğine katkı koyacaktır. FETÖ'nün ve PKK'nın vereceği 'hayır' oylarına talip değiliz. Ama onun haricindeki verilecek her türlü hayır oyuna talip olduğumuzu ve bunu 'evet'e çevirmek için çaba göstereceğimizi belirtmek isterim. Yaklaşık 1 ay sonra inşallah bunu gerçekleştirmiş olacağız. Herkesin fikirlerini açıkça beyan edebildiği bir ortam olması dileğimiz. Hollanda ile Almanya gibi fikirlere ket vurulmadığı ve şiddete başvurmaksızın değerlendirilme yapılması doğru olacaktır. Vatandaşımızın olan biteni izliyor. Çok iyi değerlendirecektir. İnşallah sonuç olumlu çıkacaktır" dedi.

Allah'ın izniyle Türkiye'nin yönetimine karar verecek olanın milletin kendisi olduğunu ifade eden Yıldız, "Vatandaş, A partisini mi seçer, B partisini mi seçer, bu onun kendi iradesidir. Ama kimse kimsenin kara kaşına, kara gözüne oy vermez. Vermemesi de gerekiyor" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR