Orgeneral Çetin'in Bursa ziyareti
Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Bursa'da Işıklar Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu ile 2015'te şehit olan Jandarma Er Bahadır Aydın'ın ailesini ve huzurevini ziyaret etti.
BURSA , 02 Şubat 2018 Cuma, 18:12
Orgeneral Çetin'in Bursa ziyareti

Alınan bilgiye göre, Orgeneral Çetin, bir dizi ziyarette bulunmak için geldiği Bursa'da ilk olarak eski adı "Işıklar Askeri Lisesi" olan 18 Aralık 2017'de "Işıklar Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu" adıyla yeniden faaliyete geçen okula gitti.

Burada incelemelerde bulunan Çetin, eğitim faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Jandarma teşkilatının gelecek yıllarda omurgasını oluşturacak jandarma astsubayların yetişeceği okulun yeniden faaliyete başlamasının önemine işaret eden Çetin, başta Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Belediye Başkanı Alinur Aktaş olmak üzere okulun tekrar hizmete açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Çetin, Bursa'nın "peygamber ocağı" olarak tanımlanan çok önemli bir eğitim kurumuna kavuştuğunu belirtti.

Öğle yemeğini öğrencilerle yiyen Orgeneral Çetin, öğrencilere yönelik konuşmasında, "Şanlı bayrağımızı yurdun dört bir köşesinde dalgalandırarak, milletimizin hizmetinde emniyet ve asayişi sağlama görevimizi yürütmekteyiz. Görevimizi yaparken vatandaşı seven, halkı kucaklayan bir yönetim anlayışı ile milletimizin emrinde, yanında, yakınında ve desteğindeyiz. Siz bin 670 astsubay öğrencimizin de teşkilatımızın saflarına katılarak bizlere güç katacağına inancım tamdır." ifadelerine yer verdi.

"Komutanların okulu" olarak adlandırılan Işıklar Askeri Lisesi'nin Osmanlı döneminde 4 harbiye reisi ile serasker, Cumhuriyet döneminde ise 5 Genelkurmay Başkanı ile çok sayıda kuvvet komutanı mezun etti.

Orgeneral Çetin, 2002-2004 yıllarında Bursa İl Jandarma Komutanlığı görevini yürütmüştü.

Daha sonra Çetin, 2015'te Siirt'in Şirvan ilçesinde bölücü terör örgütü PKK mensuplarınca şehit edilen Jandarma Er Bahadır Aydın'ın, Bursa Osmangazi'de bulunan ailesini ziyaret etti.

Orgeneral Çetin ziyarette, "Evladınızı vatan uğruna şehit verdiniz. Ancak tüm askerler ve jandarma personeli sizlerin birer evladıdır." diye konuştu.

Aydın ailesi, duygu dolu anların yaşandığı ziyaret dolayısıyla Çetin'e teşekkür etti.

Orgeneral Çetin, Ali Osman Sönmez Huzurevi sakinlerini de ziyaret etti.

Çetin, maddi durumu zayıf olan ailelerin çocuklarına ücretsiz dershane hizmeti sunmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kurulan dershanelerde uzun yıllar görev yapan Fazlı Tekmen ile bir araya geldi. Çetin, hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiği Tekmen'e hediye verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR