Otoyolda inanılmaz ölüm
TEM otoyolunun İzmit geçişinde, dün akşam üst geçitten çocukların fırlattığı taş, hareket halindeki bir otomobilde sürücünün yanında oturan 60 yaşındaki Bilal Çetinkaya'nın başına isabet ederek ölümüne neden oldu. Olayın ardından 14 ve 15 yaşında iki çocuk gözaltına alındı.
GÜNDEM , 24 Nisan 2013 Çarşamba, 13:59
Otoyolda inanılmaz ölüm

İstanbul'da oturan ve Sakarya'da tarım arazisi bulunan Sezai Özbek ve Sefa Özbek adlı iki kardeş, akrabaları Bilal Çetinkaya'yı da alıp Adapazarı'na gitti. Burada işlerini hallettikten sonra İstanbul'a dönüşe geçtiler.

Sezai Özbek yönetimindeki 34 DC 1218 plakalı otomobil, TEM otoyolunun İzmit Gündoğdu mevkiine geldiğinde, buradaki üst geçitte bulunan çocuklar yaklaşık 10 metre yükseklikten taş fırlattı. Yümrük böyüklüğündeki taş otomobilin ön camını patlattıktan sonra, şoför koltuğunun yanında oturan Bilal Çetinkaya'nın başına isabet etti.

Kanlar içersinde kalan Bilal Çetinkaya olay yerine çağrılan 112 Acil Ambulansı ile Kocaeli Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.  Ancak yapılan tüm müdahelelere rağmen hayatını kaybetti.

Taş atılan üst geçit ve çevresinde araştırma yapan polis ekipleri çevrede bulunan ve ellerinde taşlar olan 15 yaşındaki O.S. ile 14 yaşındaki M.Y. adlı iki çocuğu gözaltına alarak Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

Hayatını kaybeden Bilal Çetinkaya'nın cenazesi Kocaeli Devlet Hastanesi morgunda yapılan otopsisinin ardından bugün ailesine teslim edildi. Cenazenin memleketi olan Ordu'da toprağa verileceği; gözaltındaki 2 çocuğun da ifadelerinin ardıdan adliyeye sevk edilecekleri belirtildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR