Özgür Renkler, Başkan Bozbey'i ziyaret etti
Bursa’da cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği temelli hak mücadelesi veren Özgür Renkler Derneği üyeleri, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret etti. 
BURSA , 14 Haziran 2016 Salı, 18:57
Özgür Renkler, Başkan Bozbey'i ziyaret etti
Eşitlikçi hizmet sözü veren ve bu doğrultuda LGBTİ Dostu Kentler Protokolü’nü imzalayan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Özgür Renkler Derneği üyelerini kabul etti. Ayrımcılıkla mücadele alanında yaptığı çalışmalar için Bozbey’e teşekkürlerini ileten Özgür Renkler Derneği üyeleri, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliklerinin eşitlik anlayışında göz ardı edilemeyeceğine dikkat çektiler.

Nilüfer Belediyesi’nin bu anlamda kapsayıcı çalışmalar gerçekleştirerek insanların ötekileştirilmesine karşı kamusal düzeyde bir mücadele alanı başlattığını belirten Bozbey de, toplumsal eşitliğin sağlanması için her daim birlikte atılacak bir adımın daha olduğunu sözlerine ekledi.

En son 17 Mayıs Homofobi ve Transfobi Karşıtlığı Günü’nde Nilüfer Belediyesi ile birlikte etkinlikler gerçekleştiren Özgür Renkler Derneği üyeleri, dernekleşmenin ardından çalışmalarına ve projelerine daha güçlü bir şekilde devam edeceklerini belirtti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR