'Paralel yapı'ya büyük operasyon! Tam 22 ilde...
İstanbul merkezli 22 ilde başlatılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 41 polis hakkında yakalama kararı olduğu öğrenildi. Bursa'dan ise bir emekli polis memuru gözaltına alındı.
GÜNDEM , 23 Haziran 2016 Perşembe, 13:29
'Paralel yapı'ya büyük operasyon! Tam 22 ilde...
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2011 yılında Kırklareli Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevde bulunduğu sırada FETÖ/PDY kapsamında usulsüz dinlemeler yaptığı belirlenen emniyet personelinin yakalanması için eş zamanlı operasyon başlattı.

Operasyon kapsamında Edirne'de polislikten ihraç edilen 1 kişiyle Kırklareli Emniyet Müdür Yardımcısı A.K. ve daha önceden düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınarak görevden ihraç edilen eski istihbarat şube müdürü İ.Ş.'nin de aralarında olduğu toplam 12 kişi de Kırklareli'nde gözaltına alındı.

Edirne ve Kırklareli'de gözaltına alınan zanlılar İstanbul'a götürüldü.

Aralarında emniyet müdürlerinin de bulunduğu 41 emniyet personelinin yakalanması için 22 ilde başlatılan operasyon sürüyor.

BURSA'DA DA 1 GÖZALTI

Paralel Yapı operasyonu Bursa'ya da uzandı. Ve öğle saatlerinde İstanbul'dan gelen bir ekip, emekli bir polis memurunu evinden gözaltına aldı. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR