PKK’ya 2'inci dalga operasyon
Örgüte destek veren tüm yapılar tasfiye edilerek dernek ve STK’lar kapatılacak. Şirketler incelemeye alınacak ve kayyum atanacak. Belediyelere kayyum atanması kararlılıkla sürecek.
GÜNDEM , 10 Kasım 2016 Perşembe, 10:39
PKK’ya 2'inci dalga operasyon
Başbakan Binali Yıldırım'ın başkanlığında gerçekleştirilen Güvenlik Toplantısı'nda terörle mücadele konusunda yeni kararlar alındı. Bölgede PKKterör örgütüne destek veren tüm yapılar, STK ve dernekler tasfiye edilecek, terörle iç içe geçen belediyelere göz açtırmamak için gerekirse kayyum atanacak.
 
3.5 SAATLİK KRİTİK TOPLANTI

 
Kritik toplantı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın Amerikalı mevkidaşı Orgeneral Joseph Dunford ve Rus mevkidaşı Valery Gerasimov ile görüşmesi, HDP'li yöneticilerin ve milletvekillerinin terörle mücadele kapsamında gözaltına alınıp tutuklanması, Cumhuriyet Gazetesi yöneticilerinin FETÖ ve PKK terör örgütlerine üye olmakla birlikte örgüt adına suç işlemekten gözaltına alınmasının ardından gerçekleştirildi.

3.5 saat süren güvenlik toplantısında; Fırat Kalkanı ve Suriye'de başlayan Rakka Operasyonu, terörle mücadele kapsamında alınacak yeni tedbirler ve son durum değerlendirildi. FETÖ soruşturmalarındaki süreç, uyuşturucu ile mücadele, terör örgütlerinin finansmanının önlenmesi ile yeni KHK'ların hazırlanması konusu ele alındı. Terörle mücadelede ve güvenlikte gelinen son nokta ile ilgili şu tespitler yapıldı:
 
BAĞLANTILI HER ŞEYE TASFİYE
 
Güvenlik güçleri kırsalla şehir arasındaki köylere yönelecek. Bu köylerden temin edilen iaşe, yaşam malzemesi desteği kesilecek.

Bölgede örgüte destek veren tüm yapılar STK ve dernekler tasfiye edilecek.

Terör örgütüne yardım ve yataklık eden belediyelere göz açtırmamak için gerekirse kayyum ataması yapılacak. Belediyeler terör örgütlerine değil bölge h alkına hizmet eder hale getirilecek.

Bölge insanının hizmet isteği atanan kayyumlar tarafından acilen gerçekleştirilecek.

Örgüt propagandası yapan devlet memurları ile mücadele sürecek.

Devlete yönelik yapılan OHAL uygulaması terör örgütleri ile mücadele kapsamında sürdürülecek.
 
NOKTA OPERASYONLAR
 
 Devlet bölgede hızlıca hareket ederek PKK'yı tuş edecek adımlar atacak.
 
Örgütün Kandil'deki ve ülke içindeki kafa adamlarına yönelik nokta operasyonlar yapılacak.

Terör örgütleri eyleme geçmeden müdahale edilecek. İstihbarı her bilginin sıkı takipçisi olunacak.

Örgüte finans sağlamak amacıyla toplanan haraçlar da incelenecek.

Bölge insanının hizmet isteği atanan kayyumlar tarafından acilen gerçekleştirilecek.

Örgüt propagandası yapan devlet memurları ile mücadele sürecek.
 
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR