PKK'ya darbe üstüne darbe!
Siirt, Van ve Hakkari kırsalında eylem hazırlığındaki PKK’lı teröristlere hava harekatı düzenlendi
GÜNDEM , 11 Haziran 2016 Cumartesi, 14:33
PKK'ya darbe üstüne darbe!
Genelkurmay Başkanlığı, dün Siirt Eruh, Van Tendürek Dağı ve HakkariŞemdinli ile Yüksekova kırsalında güvenlik kuvvetlerine saldırı hazırlığındakiPKK’lı terörist gruplar ile Kuzey Irak’taki Gara, Sinat-Haftanin ve Hakurk’da bulunan PKK’lı teröristler tarafından kullanıldığı tespit edilen silah mevzi, sığınak, barınak ve mağaraların düzenlenen hava harekatı ile imha edildiğini açıkladı.
 
Eruh, Tendürek Dağı, Şemdinli ve Yüksekova'da terörist  gruplar ile Irak'ın kuzeyinde teröristlerce kullanıldığı belirlenen mevzi,  sığınak ve barınaklar hava harekatıyla imha edildi. 
 
Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre,  dün, Siirt, Van, Hakkari kırsalı ile Irak'ın kuzeyindeki terörist gruplara  yönelik hava harekatı düzenlendi.
 
Buna göre, Siirt Eruh, Van Tendürek Dağı, Hakkari Şemdinli ve  Yüksekova kırsalında güvenlik kuvvetlerine saldırı hazırlığındaki terörist  gruplar ile Irak'ın kuzeyindeki Gara, Sinat-Haftanin ve Hakurk'da, bölücü terör  örgütü mensubu teröristlerce kullanıldığı tespit edilen silah mevzi, sığınak,  barınak ve mağaralar hava harekatıyla imha edildi.
 
BOMBA YÜKLÜ ARAÇLA SALDIRI
 
Ayrıca, Şırnak'ta, bomba yüklü bir araç yol emniyet ve kontrol  noktasında patlatılarak yapılan saldırıda, araç içerisindeki bir bölücü terör  örgütü mensubu terörist öldü. Olayla ilgili üç şüpheli gözaltına alındı.
 
Şanlıurfa Ceylanpınar'da, bölücü terör örgütü mensubu bir terörist,  Gaziantep Oğuzeli'de de Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollarla geçmeye çalışan  DAEŞ terör örgütü mensubu bir terörist yakalandı.
 
Siirt Eruh, Şırnak Uludere, Tunceli Ovacık ve Irak kuzeyindeki bölücü  terör örgütü mensubu teröristlerce, güvenlik güçlerine yapılan taciz ateşlerine  de anında karşılık verildi.
 
Hakkari Çukurca'da, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce  karayoluna yerleştirildiği tespit edilen bir el yapımı patlayıcı imha edildi.
 
Öte yandan, Diyarbakır Lice kırsalında, 4 Haziran'da düzenlenen hava  harekatında, bölücü terör örgütü mensubu 13 teröristin etkisiz hale getirildiği  belirtildi.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR